Як «Памфір» показав Карпати й Маланку без кліше. Подкаст DTF Magazine

Ми продовжуємо подкаст-проєкт «Феномени української культури». У новому епізоді говоримо з режисером фільмів «Памфір», «Штангіст» та «Красна Маланка» Дмитром Сухолитким-Собчуком про народні свята, українських прикордонників на Буковині та чи можна оригінально зняти Карпати після «Тіней забутих предків»

Епізод вже можна послухати на платформах Soundcloud, Apple Podcasts та Spotify.

Про що говоримо у подкасті

«Якщо створюєш фільм або картину, там не має бути випадковостей», — розповідає Дмитро Сухолиткий-Собчук, коли згадуємо, як свято Маланки з’явилося у сценарії фільму. 

Чому Маланка пов’язана з кульмінацією фільму? Звідки взялося це свято і хто за участь у ньому на Буковині бере гроші? Чи існують некорумповані прикордонники на Заході України? І в яких регіонах України (крім Карпат) Дмитро хоче зняти кіно? Відповідаємо на головні питання, які виникають після перегляду фільму.

Також режисер «Памфіру» радить українських авторів фільмів, за якими варто слідкувати в майбутньому. 

Що треба знати про драму «Памфір»

Сюжет розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який повертається із заробітків. Після суперечливих вчинків у минулому головному герою знову доводиться звернутися до криміналу через проступок сина. Події відбуваються під час свята Маланки та засновані на біблійній історії про Авраама.

Прем’єра стрічки відбулася в секції «Двотижневик режисерів» на Каннському кінофестивалі, де отримала схвальні відгуки від кінокритиків:

«Фільм “Памфір” грубий і кривавий, але він також може бути теплим і іноді кумедним — через нього проходить жилка дикості, непокірності, бунтарський крик Памфіра та його творця», — Screen Daily.

«Сцена за сценою фільм розкриває заплутаність сімейних стосунків й пастки, які там накопичувались, а все це разом формує небезпечну спіраль для Памфіра, який всупереч власній волі коїть нові злочини, щоб повернути старі борги. Цей фільм, повний грецької трагедії, тримає напругу до останнього кадру», — Le Monde.

Ось що ще кажуть критики про фільм

Про подкаст-проєкт «Феномени української культури»

У спеціальній подкаст-серії, яку ми записуємо в межах МОТ, редакція DTF Magazine знайомить з деякими ключовими або ж не найочевиднішими феноменами та явищами української культури: від традиційного одягу та поетичного кіно до сучасної клубної культури та ігрової індустрії. Ось лише декілька з тем:

  • Що відбувається з клубною сценою України, яка до війни закріпилась у статусі одного з потужних і самобутніх центрів на світовій мапі електронної музики?
  • Якими були літературна та музична сцена України в 1990-ті, і хто, крім Тараса Шевченка, творив класичний канон української літератури?
  • Як документальні фільми стали голосом країни у світі, а українське поетичне кіно опиралося московському?
  • Чому в Україні досі немає музею сучасного мистецтва?
  • Як український глянець звільнявся від російського протекторату?

Подкаст доступний для прослуховування на наших платформах у SoundCloud, Apple Podcasts і Spotify.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis