DTF Magazine запустив новий подкаст-проєкт. Слухайте перші епізоди

Ми продовжуємо розвивати напрямок подкастів і спеціально для проєкту «Модуль тимчасовості» (МОТ) записали спеціальну серію подкастів. У ній знайомитимемо з деякими феноменами та явищами української культури: від традиційного одягу та поетичного кіно до сучасної клубної культури та ігрової індустрії

У першій частині подкасту — 20 епізодів, які вже доступні для прослуховування на наших платформах у SoundCloud, Apple Podcasts і Spotify (незабаром до списку буде додано Google Подкасти).

«Ця подкаст-серія — певна спроба пояснити та систематизувати знакові для української культури явища, — розповідає головний редактор DTF Magazine Володимир Волощук. — Деякі з них на слуху, але обросли міфами та легендами, а деякі залишаються непоміченими, хоча мали чи досі мають вплив на українську культуру. Наша мета — дати контекст і розуміння причин-наслідків, а не просто розповісти про щось, чим варто сліпо пишатися».

Епізоди ми традиційно записуємо в нашій мобільній подкаст-студії, яка змінила локацію і тепер до 14 травня стоятиме біля тимчасового артпростору МОТ — нового проєкту від команди don’t Take Fake на Контрактовій площі.

У «Феноменів української культури» одразу троє ведучих: журналісти та редактори DTF Magazine Анна Цупко та Юрій Самусенко, а також ведуча нашої подкаст-експедиції Україною «Міста та люди» — Аня Білоус. Гості — експерти, журналісти, дослідники, режисери, музиканти та письменники.

Перші 20 епізодів ми створили за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про що говорили в подкастах?


  • Якими були літературна та музична сцена України в 1990-ті, і хто, крім Тараса Шевченка, творив класичний канон української літератури?
  • Як документальні фільми стали голосом країни у світі, а українське поетичне кіно опиралося московському?
  • Що треба знати про українську академічну музику, танець, телебачення та анімацію
  • Чому в Україні досі немає музею сучасного мистецтва?
  • Як правильно працювати з етнікою?
  • У чому феномен українського перекладу, стендапу та кінокомедії?
  • Завдяки кому ключові світові музей нарешті починають називати українських художників українськими, а не російськими і в чому особливість цього процесу?
  • Що відбувається з клубною сценою України, яка до війни закріпилась у статусі одного з потужних і самобутніх центрів на світовій мапі електронної музики?
  • І як український глянець звільнявся від російського протекторату?

Що далі?


Тепер ми працюємо над продовженням шоу. У наступних епізодах мова піде про український класичний театр, українське фентезі, вплив Харкова на український культурний ландшафт, а також про 1920-ті як один з найзнаковіших і найвпливовіших періодів в історії культури України.

Якщо у вас є тема або герої, які, на ваш погляд, незаслужено обходять увагою або вам просто хотілося б дізнатися про це більше — напишіть нам на пошту media@donttakefake з темою листа «Пропозиція для подкасту».

Також ми будемо вдячні, якщо ви підпишетесь на наше подкаст-шоу в SoundCloud, Apple Podcasts і Spotify, поставите нам оцінку та порекомендуєте своїм друзям чи розкажете про «Феномени української культури» у своїх соцмережах. 


Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 28 художників з 10 країн та серія спеціальних подій. У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
Дізнатись ще більше

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis