Ми продовжуємо розвивати напрямок подкастів і спеціально для проєкту «Модуль тимчасовості» (МОТ) записали спеціальну серію подкастів. У ній знайомитимемо з деякими феноменами та явищами української культури: від традиційного одягу та поетичного кіно до сучасної клубної культури та ігрової індустрії
У першій частині подкасту — 20 епізодів, які вже доступні для прослуховування на наших платформах у SoundCloud, Apple Podcasts і Spotify (незабаром до списку буде додано Google Подкасти).
«Ця подкаст-серія — певна спроба пояснити та систематизувати знакові для української культури явища, — розповідає головний редактор DTF Magazine Володимир Волощук. — Деякі з них на слуху, але обросли міфами та легендами, а деякі залишаються непоміченими, хоча мали чи досі мають вплив на українську культуру. Наша мета — дати контекст і розуміння причин-наслідків, а не просто розповісти про щось, чим варто сліпо пишатися».
Епізоди ми традиційно записуємо в нашій мобільній подкаст-студії, яка змінила локацію і тепер до 14 травня стоятиме біля тимчасового артпростору МОТ — нового проєкту від команди don’t Take Fake на Контрактовій площі.
У «Феноменів української культури» одразу троє ведучих: журналісти та редактори DTF Magazine Анна Цупко та Юрій Самусенко, а також ведуча нашої подкаст-експедиції Україною «Міста та люди» — Аня Білоус. Гості — експерти, журналісти, дослідники, режисери, музиканти та письменники.
Перші 20 епізодів ми створили за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Про що говорили в подкастах?
- Якими були літературна та музична сцена України в 1990-ті, і хто, крім Тараса Шевченка, творив класичний канон української літератури?
- Як документальні фільми стали голосом країни у світі, а українське поетичне кіно опиралося московському?
- Що треба знати про українську академічну музику, танець, телебачення та анімацію
- Чому в Україні досі немає музею сучасного мистецтва?
- Як правильно працювати з етнікою?
- У чому феномен українського перекладу, стендапу та кінокомедії?
- Завдяки кому ключові світові музей нарешті починають називати українських художників українськими, а не російськими і в чому особливість цього процесу?
- Що відбувається з клубною сценою України, яка до війни закріпилась у статусі одного з потужних і самобутніх центрів на світовій мапі електронної музики?
- І як український глянець звільнявся від російського протекторату?
Що далі?
Тепер ми працюємо над продовженням шоу. У наступних епізодах мова піде про український класичний театр, українське фентезі, вплив Харкова на український культурний ландшафт, а також про 1920-ті як один з найзнаковіших і найвпливовіших періодів в історії культури України.
Якщо у вас є тема або герої, які, на ваш погляд, незаслужено обходять увагою або вам просто хотілося б дізнатися про це більше — напишіть нам на пошту [email protected] з темою листа «Пропозиція для подкасту».
Також ми будемо вдячні, якщо ви підпишетесь на наше подкаст-шоу в SoundCloud, Apple Podcasts і Spotify, поставите нам оцінку та порекомендуєте своїм друзям чи розкажете про «Феномени української культури» у своїх соцмережах.