Як створювався МОТ? Подивіться наш документальний фільм

Команда don’t Take Fake презентувала онлайн короткометражний фільм MOT DOCUMENTARY. Він розповідає про створення проєкту, починаючи з літа 2022 року до квітня 2023, а саме останніх тижнів роботи артпростору в Києві

«Вперше нам вдалося зафіксувати не тільки результат проєкту, а і процес його підготовки, — розповідають в don’t Take Fake. — У чотирнадцяти хвилинах — будівництво конструкції та підготовка виставки, вихід артномеру DTF Magazine та інші події цих десяти місяців. Все це на тлі Києва у воєнний час. Так, фільм виходить за межі виключно життя команди та показує час і контекст, у якому створювався проєкт».

Режисером стрічки виступив Нікіта Квасніков.

Що таке MOT?

«Модуль тимчасовості» — це тимчасовий культурний простір, створений київською командою don’t Take Fake разом з командою архітекторів balbek bureau та дизайн-бюро crevv. Простір подорожував і працював з лютого до жовтня 2023 року у чотирьох містах України — Києві, Дніпрі, Луцьку та Львові.

Виставка відбувалась у двоповерховій конструкції площею 417 квадратних метрів, створеній з 27 металевих контейнерів-модулів. Унікальність конструкції ще й в тому, що її можна розібрати, транспортувати та зібрати наново за менше ніж 10 днів. Таким чином МОТ переїхав з Контрактової площі у Києві на площу Героїв Майдану в Дніпрі, звідти в центр Луцька на Театральний майдан, а фінальною точкою в Україні стала площа Гасина у Львові.

Що всередині?

В основі «Модуля тимчасовості» лежав виставковий простір — експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу. Куратором виставки виступив Фабріс Бусто — французький арткритик, куратор і головний редактор журналу Beaux Arts.

«Ця виставка створена у форматі розмови між 28 митцями-учасниками та відвідувачами на тему “тимчасовості”, крихкості цього часу, який є підвішеним, невизначеним і може призвести до будь-чого, адже ніщо не є застиглим чи остаточним», — пояснив Фабріс Бусто концепцію експозиції.

Роботи для експозиції надали гучні імена світової артсцени. Серед українців — Жанна Кадирова, Марія Куліковська, Роман Мінін, Олексій Кондаков, Олексій Сай, Нікіта Кравцов, Володимир Манжос (WAONE). З іноземних митців — JR, Zevs, Vhils, Марк Дженкінс, KIMSOOJA, Субодх Гупта, Клеон Петерсон та інші. Повний список митців та ексклюзивні інтерв’ю з ними — в нашому спецпроєкті.

Для чого цей проєкт?

Мета MOT — не лише привернути увагу до культурних процесів в Україні, а й допомогти відновити культурні об’єкти, постраждалі або знищені внаслідок російської агресії.

Організатори акумулюють кошти з продажу квитків, а також весь прибуток з гіфтстору та майбутнього аукціону як окремий грошовий фонд. 100% цих коштів передадуть на відбудову українських артінституцій, пам’яток і музеїв, не витрачаючи ресурси на операційні витрати.

До 1 грудня артінституції, що постраждали від російської агресії, можуть подати заявку на фінансову допомогу від проєкту МОТ. Деталі — за посиланням

Перший мільйон гривень команда MOT зібрала за 10 днів роботи простору у Києві. Більш як 56 500 людей людей відвідали МОТ у Києві, Дніпрі, Луцьку та Львові. Фонд проєкту акумулював понад 10 млн гривень, які підуть на відновлення артінституції, що постраждали від російської агресії. 

Докладніше про «Модуль тимчасовості» читайте в нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis