Як світові бренди фінансово допомагають Україні

3 березня — сьомий день війни росії проти України. Одні бренди, наприклад група H&M чи Nike, повністю чи частково припинили співпрацю з російським ринком, а інші досі продовжують зберігати мовчання. Водночас, великі конгломерати, бренди та компанії підтримують гуманітарні організації. DTF Magazine розповідає, хто і як намагається допомогти Україні

Матеріал доповнюється

Balenciaga

На шостий день війни бренд заархівував всі пости в Інстаграмі та опублікував український прапор та звернення. 

«Ми виступаємо за мир і пожертвували кошти у Всесвітню продовольчу програму ООН, щоб надати першу гуманітарну допомогу українським біженцям. Найближчими днями ми відкриємо наші платформи, щоб розповсюджувати інформацію про ситуацію в Україні», — написала команда бренду та закликала робити пожертви для населення України на сайті Всесвітньої продовольчої програми.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Balenciaga 🕊 (@balenciaga)

Kering

До групи Kering входять Gucci (окремо від холдингу жертвують 500 000 доларів для біженців), Yves Saint-Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Boucheron, Alexander McQueen та інші. Генеральний директор: Франсуа-Анрі Піно. 

«Щоб зробити свій внесок у гуманітарні зусилля з надання допомоги та підтримки українських біженців, Kering зробить значну пожертву на рахунок Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців. Ми сподіваємось на мирне вирішення цього конфлікту», — говорять в команді конгломерату.

Війну вони називають «конфліктом».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от KERING (@kering_official)

Gucci

Команда бренду самостійно передала 500 тисяч доларів до Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців для надання екстреної допомоги жителям України.

«Усі ми в Gucci сподіваємося на мирне вирішення цього конфлікту».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от GUCCI EQUILIBRIUM (@gucciequilibrium)

LVMH

Концерн LVMH представлений Louis Vuitton, Givenchy, Kenzo, Moet & Chandon, Hennessy та інші. Генеральний директор — Бернар Арно, один із трьох найбагатших людей планети.

На сьомий день війни з заявою виступив конгломерат LVMH. Там, до речі, війну називають війною. 

«LVMH Group уважно слідкує за трагічною ситуацією в Україні та підтримує всіх, кого зачепила ця війна. Ми піклуємося про наших 150 співробітників, що наразі перебувають в Україні, та забезпечуємо їх необхідною фінансовою й іншою допомогою. Також ми вирішили перевести п’ять мільйонів євро на рахунок організації “Червоний хрест”, щоб підтримати жертв конфлікту. Також наша компанія запускає фандрейзингову кампанію в підтримку “Червоного хреста” серед наших співробітників. Запущений у 2021 року фонд LVMH Heart зараз забезпечуватиме психологічну та фінансову допомогу всім співробітникам, а надто тим, хто безпосередньо постраждав від конфлікту. Кризовий комітет LVMH Group відслідковуватиме ситуацію та вживатиме всіх необхідних заходів», — йдеться в заяві.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от LVMH (@lvmh)

Chanel

Бренд пожертвував два мільйони євро на два рахунки: до Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців та гуманітарної організації CARE.

«По-друге, фонд Chanel тісно співпрацюватиме зі своїми місцевими партнерами для надання майбутньої критичної підтримки в середньостроковій і довгостроковій перспективі жінкам і дітям, які постраждали від цієї ситуації. Оскільки багато хто в нашій компанії шукає способи зробити пожертву, ми будемо надавати механізми для фінансових внесків співробітників», — говориться в зверненні.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от CHANEL (@chanelofficial)

Prada

Бренд об’єднався з Національною палатою моды Італии та перерахував гроші до італійського підрозділу Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців. 

«Пріоритетом Prada Group є наші колеги та їхні родини в Україні. Ми продовжуємо стежити за цією трагічною ситуацією і сподіваємося, що буде знайдено мирне рішення». 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Prada (@prada)

MISBHV

28 лютого польский бренд M I S B H V провів спеціальний розпродаж колекцій. Всі отримані кошти пообіцяли перевести на рахунок українського відділення ЮНІСЕФ. Їх витратять на медичну і психологічну допомогу наймолодшим жертвами війни, розв’язаної росією проти України.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от M I S B H V (@misbhv)

Окрім того, 2 березня бренд оголосив, що запрошує на роботу українських швачок та конструкторів і конструкторок. Компанія обіцяє забезпечити повну підтримку.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от M I S B H V (@misbhv)

032c

Німецький бренд 032с об’єднався з українським дизайнером Антоном Белінським. Вони створили футболку, «яку можна носити, щоб висловити на вулицях свою підтримку Україні» та допомогти фінансуванню країни під час війни.

На передній частині — принт із зображенням українського паспорта (раніше бренд Антона випустив цілу серію речей з таким зображенням), а на спині — напис Free Ukraine.

Футболка коштує 50 євро, замовити можна було на сайті 032с до 4 березня, але на момент написання замітки всі вони вже розпродані). 100% з продажу перерахують у Червоний Хрест Німеччини, який допомагає постраждалим у війні на території України.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Joerg Koch/ 032c (@032c)

Pleasures

Співзасновник американського бренду Влад Єлкін — українець. Перші десять років від прожив в Україні, після чого переїхав до США.

Бренд випустив серію футболок з українським тризубом. Кожна з них коштувала 30 доларів, а всі гроші з продажу направили до організації ЮНІСЕФ, що допомагають з гуманітарними потребами жителів Україні.

На момент написання замітки всі речі вже розпродані.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от PLEASURES (@pleasures)

Balmain

Креативний директор бренду Олів’є Рустен розповів, що пожертвував гроші до Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців на гуманітарну допомогу жителям України та закликав інших приєднатися до його ініціативи.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от OLIVIER R. (@olivier_rousteing)

OTB Group (Maison Margiela, Jil Sander, Diesel, Marni)

Фешн-группа OTB Group направила гроші Управлінню Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, щоб «забезпечити пряму економічну підтримку сім’ям-біженцям та допомогти їм з найнагальнішими потребами». 

За словами президента OTB Foundation Аріани Алессі, представники компанії також постійно контактують з організаціями, що займаються адаптацією біженців на територіях інших країн.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от OTB (@otb)

Acne Studios

2 березня бренд розповів у соцмережах, що пожертвував кошти Управлінню Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців та на рахунок ЮНІСЕФ для підтримки жителів України. 

Також бренд припинив роботу на території Росії.

Jacquemus

Бренд підтримує збір коштів для медичної та гуманітарної допомоги біженцям з України. Список актуальних посилань на фонди та організації, що займаються допомогою українському населенню, публікують у сторіз.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от JACQUEMUS (@jacquemus)

GANNI

Шведский бренд призупинив торгівлю з Росією та перевів 100 тисяч датських крон (приблизно 15 тисяч доларів) Данській раді у справах біженців.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от GANNI (@ganni)

Від Берліна до Торонто: Як проходять мітинги на підтримку України

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis