Бренд пледів Woolkrafts, Сергій Майдуков та MOT представили спільну колаборацію

Спеціально для «Модуля тимчасовості» художник Сергій Майдуков створив нову ілюстрацію, яка «фіксує момент воєнного часу». Вона стала частиною потрійної колаборації МОТ, Сергія Майдукова та українського бренду пледів Woolkrafts

Про колаборацію

Результатом співпраці став плед із роботою Майдукова, на якому зображено протитанковий їжак на фоні місяця.

«Нам сподобалася робота Сергія Майдукова, бо вона дійсно резонує та дає зрозумілий контекст із першого погляду, — коментують Woolkrafts. — Це ніби артефакт воєнного часу, який є символом спротиву, стійкості, а ще —  впевненості у нашій перемозі».

За словами команди бренду, одним із пріоритетів у роботі під час повномасштабної війни стало створення пледів, дизайн яких має сенс та особливе значення у нових реаліях. «Плед — це не лише простір для творчості, а і своєрідний носій певного важливого меседжу».

Як і всі колаборації, які представлені в МОТ, плед також створювався в умовах відключень світла, спричинених ракетними обстрілами та атаками дронів. Процес виробництва ускладнювався й тим, що під час війни збільшилися  терміни очікування деяких кольорів пряжі. «Все це суттєво впливало на терміни виробництва, і графіки не завжди були прогнозовані»

Також роботу Майдукова можна придбати як ліногравюру (у форматі постера). Ліногравюру надруковано в майстерні Lithography30.

Ціни: плед — 4000 грн, ліногравюра — 5953 грн.

Ліногравюра Сергія Майдукова

Про бренд та про художника

Woolkrafts — український бренд пледів, робить ставку на довговічні матеріали, зокрема поєднуючи вовну чи бавовну з акрилом, щоб досягти ще більшої міцності. Серед дизайнів пледів можна побачити геометричні принти, ілюстрації, а також мінімалістичні поєднання в яскравих і нейтральних кольорах.

Окремої уваги заслуговують лімітовані пледи з роботами українських митців. Так, 2021 року don’t Take Fake спільно з Woolkrafts випустили серію пледів із роботами Володимира Waone Манжоса, Артема Прута та Олександра Гребенюка.

2022 року Woolkrafts випустив кілька благодійних дропів пледів «у дусі часу», передаючи частину прибутку на підтримку ЗСУ та інших ініціатив, спрямованих на допомогу українцям, які постраждали від війни.

Також бренд із креативною лабораторією Platfor.ma випустив дроп пледів, присвячених регіонам України. Співпрацювали із «Залізною крамницею»,  онлайн-інститутом Projector Institute та долучилися до комунікаційної кампанії Ukrainian Bravery зі слоганом Be brave like Ukraine.

Сергій Майдуков — український ілюстратор, роботи якого можна побачити в найавторитетніших виданнях світу, зокрема в The New Yorker, The New York Times чи The Washington Post, або в сольній книжці, присвяченій Києву —KYIV by Sergiy Maidukov (яка також представлена в МОТ).

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Sergiy Maidukov Illustration (@sergiymaidukov)

Що треба знати про гіфтстор

Частиною «Модуля тимчасовості» — культурного простору в Києві від don’t Take Fake — став гіфтстор. Там, крім мерчу проєкту, команда представила серію ексклюзивних колаборацій з українськими митцями та брендами одягу, аксесуарів і декору. Кожен дроп переосмислює поняття часу та тимчасовості. Докладніше — дізнавайтеся в нашому спеціальному матеріалі.

«Ми ретельно обирали партнерів, у якості і цінностях яких ми впевнені, — пояснює команда don’t Take Fake. — Речі, представлені на полицях, створювалися в Україні під час повномасштабної війни, в умовах постійних відключень світла та зупинки підприємств. Для нас це не стільки товари, скільки уособлення витривалості українського бізнесу і фіксація часу у фізичних об’єктах, що доповнюють проєкт».

Увесь прибуток із продажу речей у гіфтсторі йде у фонд MOT. Після завершення проєкту команда передасть усі кошти на відбудову артінституцій і пам’яток, що постраждали внаслідок російської агресії.

Що треба знати про MOT 

MOT розшифровується як «Модуль тимчасовості». Уже в назву включена тема і проєкту, і виставки, що там відбувається, — тимчасовість.

У команді don’t Take Fake пояснюють, що МОТ — «це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання всіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати».

«Ми хочемо показати світові, що навіть під час війни та постійних загроз в Україні не лише переосмислюють своє минуле, борються за сьогодення, а й думають про майбутнє, зокрема про культурне майбутнє країни», — розповідає команда.

Більше про МОТ читайте в нашій спецтемі.
Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis