«Їх рятують спецефекти»: Рідлі Скотт розкритикував фільми про супергероїв

В інтерв’ю Deadline режисер «Останньої дуелі» та «Дім Гуччі» Рідлі Скотт поділився деталями свого проєкту про Наполеона (у ньому роль імператора гратиме Хоакін Фенікс), захоплювався талантом Леді Гаги й Аль Пачіно та назвав три фільми про супергероїв, які сам зняв. Зібрали найголовніші тези з розмови

Інтерв’юер запитав у режисера, що він думає про супергеройське кіно, а Скотт різко відповів, що «сценарії до них не стають, бляха, кращими». «Я думаю, що зняв три супергеройські фільми з блискучими сценаріями, — хвалиться Рідлі. — Першим був «Чужий» із Сігурні Вівер. Далі довбаний «Гладіатор», а потім — «Той, що біжить по лезу» з Гаррісоном Фордом. Чому супергеройські фільми не мають кращих історій? Вибачте, мене трохи понесло, але ж камон. Їх переважно рятують спецефекти. І це перетворюється на нудну роботу для всіх, хто працює зі спецефектами, якщо у вас є гроші».

Рідлі Скотт також прокоментував роль Леді Гаги, яка втілила образ Патриції Реджані — дружини спадкоємця імперії бренду: «Вона точно вміє співати. Якби я знімав цю стрічку 40 років тому, то взяв би на роль Елізабет Тейлор. Патриція схожа на Ліз Тейлор і вона була маленького зросту, коли її чоловік мав зріст у майже два метри. Адам Драйвер два, бляха, метри зросту. І Адам грає роль серйозного чоловіка, поки Патриція відповідає за гумор. Але вам потрібен серйозний чоловік, щоб працювала комедія. Еволюція Патриції — це шок, коли вона переступає межу наприкінці першого акту. І тоді ти починаєш відчувати, що все йде не за планом».

Прем’єра стрічки відбувалася у Лондоні і вже є перші змішані відгуки. Втім, режисер отримав схвалення ще на рівні сценарію від гендиректора PPR Франсуа-Анрі Піно, який з 1999 року володіє брендом Gucci. «Я знав Франсуа уже багато років, адже він має 20-літню дружбу із Сальмою Хаєк. — згадував Скотт. — Ось так я з ним і познайомився. Я попередив, що працюю над фільмом. Він сказав: “Ок”, а я відповів, що хочу, щоб він прочитав сценарій до нього. Він прочитав, я схрестив пальці і він написав лише одне слово: “Привіт, Рідлі. Блискуче”. І на цьому все».

Режисер також пояснив, чому не вважає персонажа Хоакіна Фенікса злим у «Гладіаторі»: «Мене завжди вражало, що люди думають, що Хоакін Фенікс був злим, бо він вбив Рассела Кроу у фіналі. Вони забувають сцену, яка, мабуть, була найкращою у фільмі, де його батько каже, що він не буде Принцом Риму. І він виголошує прекрасну фразу, запитуючи хто старший та розумніший займе його місце. Ця сцена просто знищує тебе».

Наразі Скотт працює над байопіком про Наполеона Бонапарта і розкритикував попередні спроби, включно із незнятим фільмом Стенлі Кубрика та «Ватерлоо» Сергія Бондарчука. «Ви колись бачили “Вартелоо”? Чорт забирай! Це просто одна велика битва. Вибач, Сергію Бондарчук. Треба бути дуже обережним у фільмах з битвами, щоб розуміти, що відбувається. Інакше дуже швидко вони набридають та стають нудними. Мені байдуже, наскільки вони магічні. І байдуже, як багато уніформ у вас там є. Вони набридають». 

Прем’єра нового фільму Рідлі Скотта «Дім Гуччі» в Україні відбудеться 25 листопада. У фільмі йдеться про те, як Мауріціо вдалося перетворити збитковий бізнес діда на процвітаючу справу та відкрити 153 бутиків по всьому світу, а також про його вбивство на порозі власного офісу в 1995 році.

Як Леді Гага готувалася до ролі у фільмі, ми писали тут.

Читайте  також:


Слідкуйте за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis