Apple обмежила використання функції бездротового обміну файлами AirDrop на iPhone у Китаї, пише Bloomberg. Це сталося після того, як протестувальники використали службу для розповсюдження плакатів проти лідера Китаю Сі Цзіньпіна та його уряду серед користувачів iPhone
Функція AirDrop дозволяє швидко обмінюватись зображеннями, відео чи документами між пристроями Apple. В останній версії оперативної системи iOS 16.1.1, представленій 9 листопада, компанія обмежила функціонал AirDrop для власників пристроїв в Китаї.
Раніше користувачі без обмежень по часу могли обрати: отримувати файли від людей, що є у них в контактах, чужих користувачів, що знаходяться поблизу, чи не приймати файли через AirDrop взагалі. Тепер компанія обмежила часовий проміжок, протягом якого власники iPhone зі ввімкненим AirDrop можуть отримувати файли від «неконтактів», до 10 хвилин.
Тобто, через 10 хвилин після активації функції, система автоматично повертається в режим, коли отримувати файли можна тільки від людей, що є в списку контактів окремого користувача. Так власники iPhone в Китаї не зможуть отримувати зображення, відео чи документи від незнайомців поряд — для цього потрібно заново активувати AirDrop та використати дозволений 10-хвилинний проміжок. В Bloomberg додали, що оновлення «ускладнює роботу для тих, хто прагне поширювати певний контент масово та охоплювати більшу аудиторію».
Apple змінила функціонал AirDrop на iPhone, що продаються в Китаї, після низки антиурядових виступів. За допомогою сервісу протестувальники розповсюджували серед незнайомих людей плакати та зображення проти нинішнього лідера Китаю Сі Цзіньпіна, його політики та китайського уряду.
Сі Цзіньпін став керувати КНР у 2013 році. У жовтні Сі Цзіньпін втретє зайняв посаду генерального секретаря Комуністичної партії Китаю на п’ятирічний термін та отримав «безпрецедентний за останні 50 років китайської історії обсяг повноважень». Видання The Guardian уточнило, що новий термін правління робить Цзіньпіна «найвпливовішим лідером з часів засновника Компартії Китаю Мао Цзедуна».
Apple поки не прокоментувала рішення оновити AirDrop саме на території Китаю. За інформацією Bloomberg, в наступному році компанія планує впровадити нове налаштування функції по всьому світу, щоб «зменшити небажаний обмін файлами» серед користувачів.
Це вже не перший випадок, коли Apple критикують за зміну певних функцій, щоб «заспокоїти китайський уряд».
В 2019 році компанія приховала емодзі з прапором Тайваню для користувачів на територію Гонконгу та Макао — двох адміністративних районів Китаю. Конфлікт між Китаєм та Тайванем продовжується вже більше 70 років: китайський уряд хоче повернути острів у склад КНР, тоді як тайванці вважають себе окремою державою.
Apple також видалили з магазину AppStore на території Китаю всі програми з можливістю підключення VPN, який допомагає обійти місцеві урядові блокування сайтів та сервісів.
Крім того, багато власних сервісів Apple також недоступні в Китаї, зокрема Apple TV+, iTunes Store, Apple Books та Apple Arcade.