В Іспанії чоловіка засудили за поширення фейкової новини про мігранта у Твіттері

Суд Барселони виніс вирок за поширення у Твіттері відео, у якому нібито задокументовано зґвалтування іспанки у місті Канет-де-Мар мігрантом з Марокко, пише The Guardian. Засуджений отримав 15-місячний строк у в’язниці та штраф 1620 євро. Це перший вирок в Іспанії за розповсюдження неправдивих новин

Улітку 2019 року іспанський поліцейський опублікував у Твіттері відео, що, за його словами, зображувало зґвалтування іспанки мігрантом з Марокко. У ролику видно, як чоловік нападає на жінку, бʼє її ногами та руками, а після цього намагається стягнути з неї штани й тягне за волосся по землі. Поліцейський стверджував, що інцидент стався у Канет-де-Мар — містечку біля Барселони.

Відео завантажили через кілька днів після того, як в Канет-де-Мар двоє неповнолітніх іноземців, що проживали в центрі для мігрантів, зґвалтували жінку. Ролик переглянули понад 21 тисячу раз.

«Ось відео марокканського mena (зневажлива назва для нацменшин в Іспанії, дослівний переклад — “руда” — Прим. DTF Magazine) у Канет-де-Мар, одного з тих, за кого ми змушені платити поки їм не виповниться 23», — написав у пості поліцейський.

Він також припустив, що «медіа ігнорують такі атаки марокканців».

У ході розслідування слідчі з’ясували, що на відео зняте побиття в Китаї, а не сексуальне насилля в Іспанії.

Сторона обвинувачення заявила, що профіль засудженого містить ксенофобські матеріали, та просила дня нього два роки ув‘язнення.

У одному з постів обвинувачуваний опублікував кельтський хрест, що часто використовують ультраправі рухи, а також цитату Девіда Лейна — американського прихильника ідей білого націоналізму та члена Ку-клукс-клану.

Засуджений уникне увʼязнення, позаяк в Іспанії не саджають тих, хто порушив закон уперше та отримав строк менш ніж два роки. Натомість суд зобов‘язав чоловіка пройти курс з прав людини та дискримінації й відмовитися від наклепницьких коментарів у соцмережах.

«Керуючись неприйняттям та неприязню до іммігрантів марокканського походження, підсудний спробував очорнити їх та пов’язати з насиллям та сексуальними злочинами, опублікувавши твіт і відео, на якому показано очевидне зґвалтування, скоєне двома неповнолітніми», – сказав суд.

Наприкінці жовтня Твіттер придбав Ілон Маск, заплативши за соціальну мережу 44 мільярди доларів. Підприємець одразу ж звільнив генерального директора соцмережі Парага Агравала, фінансового директора Неда Сігала, головного юрисконсульта Шона Еджета, політичну керівницю Віджаю Гадде та головну спеціалістку із роботи з клієнтами Сара Персонетт.

Невдовзі після цього компанія звільнила близько 50% співробітників. Зокрема на 15% скоротили штат команд з модерації контенту, що викликало занепокоєння експертів, адже це відбулося напередодні проміжних виборів у США, які пройшли 8 листопада.

Також після приходу Маска Твіттер планує запровадити передплату Blue за 7,99 долара на місяць. Вона передбачає значок перевіреного профілю (з «синьою галочкою»), довші аудіо- та відеоповідомлення та вдвічі меншу кількість реклами.

Компанія планувала запустити Blue до 7 листопада, але відтермінувала запуск функції до завершення проміжних виборів у США. Зробили це через побоювання, що «перевірені» користувачі, які видають себе за політиків та агентства новин, можуть викликати плутанину.

Про намір купити Твіттер Маск оголосив у квітні 2022 року. З того моменту розмір його статків зменшувався. Наразі підприємець «збіднів» на 70 мільярдів. Наразі його статок вперше з вересня 2021 року оцінюють у менш як 200 мільярдів доларів — 197,4 мільярда.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis