Подивіться на новий проєкт JR та українки Марини Карпій. Він присвячений дітям-жертвам війни

Французький художник JR та українська фотографка Марина Карпій представили спільний проєкт Children of War, присвячений українським та грузинським дітям, які стали жертвами російської агресії. Його представили на Тижні культури в Тбілісі, що тривав з 3 по 7 листопада

Children of War — це серія чорно-білих портретів українських дітей, яким вдалося вижити під час воєнних дій, грузинських дітей, які живуть на окупованих територіях Грузії, та дорослих, які у дитячому віці пережили війну в Абхазії. Їх відзняла Марина Карпій.

Колаж, зроблений зі знімків, розмістили на території Меморіалу «Хроніка Грузії» художника та скульптора Зураба Церетелі. Це монументальний комплекс, збудований над Тбіліським морем, на кам’яних поверхнях якого зображені найважливіші періоди з історії Грузії.

«Як для мене, локація дуже влучна. Українські діти, яких прихистила Грузія і які тимчасово перебувають тут, — теж вже є історією Грузії. Війна в Україні торкнулася, без перебільшень, кожного грузина», — розповіла Марина Карпій в коментарі DTF Magazine.

Спільна робота стала частиною іншого масштабного проєкту JR — Inside Out, що представляє собою серію чорно-білих портретів окремих спільнот. Серії фотографій зазвичай розміщують у форматі колажа у громадських місцях. Inside Out називають «платформою, що допомагає спільнотам відстоювати те, у що вони вірять, та запускати глобальні зміни на місцевому рівні». 

За словами Марини, героїв для Children of War шукали в місцевих школах та садочках, а також через благодійні фонди, які допомагають українським родинам в Грузії. Всього фотографка відзняла більше 100 портретів.

Представити проєкт під час Тижня культури в Тбілісі запропонувала Софія Чконія — організаторка заходу та засновниця Mercedes-Benz Fashion Week.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Culture Week Tbilisi (@cultureweektbilisi)

Про проєкт JR в Україні

14 березня команда французького художника і фотографа JR приїхала до Львова для створення роботи, що стала однією з обкладинок журналу TIME. Він мав на меті привернути увагу до проблем вимушених переселенців, що покинули Україну через повномасштабне вторгнення росії.

«Це найбільша надія, яку я бачив, і ця надія заразна». Французький художник JR про свій проєкт в Україні

В основі роботи художника — полотно 45 на 20 метрів з фотографією української дівчинки, яку тримають понад 100 людей на проспекті Свободи біля Оперного театру у Львові. Фінальним результатом акції став масштабний знімок дроном, який і розмістили на обкладинці Time.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений JR (@jr)

Портрет зняв український фотограф Артем Юрченко на межі кордону із Польщею. Сам проєкт згодом показали у Парижі, Берліні, Дюссельдорфі, Венеції, Мюнхені та Ватикані.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений JR (@jr)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений JR (@jr)

У травні JR представив нове полотно з серії — із зображенням восьмирічного Тьєррі з Конго, який покинув країну разом з сімʼєю «через кризу та нестабільність» у регіоні. Наразі він проживає в таборі для біженців Мугомбва в Руанді, неподалік від кордону з Бурунді

Художник і надалі планує розвивати цей проєкт, «присвячений дітям, які стають біженцями внаслідок воєн та змін клімату».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis