Arthouse Traffic випускає в прокат український документальний фільм, присвячений сирійським біженцям в Україні

29 вересня в прокат вийде документальна стрічка Аліни Горлової («Невидимий батальйон», «Явних проявів немає») «Цей дощ ніколи не скінчиться». Фільм розповідає історію 20-річного Андрія Сулеймана, який з батьками втік з Сирії

Утім війна наздоганяє головного героя і в Україні, де він став волонтером Червоного Хреста й допомагав організації у роботі в прифронтових територіях на Сході України. Раптом у хлопця помирає батько, якого Андрій вирішує поховати на батьківщині в Сирії.

Фільм Горлова зняла у чорно-білому кольорі. Свій вибір режисерка пояснила бажанням «не відволікати глядача від історії».

«Колір працює на більш чуттєві історії. Мені дуже подобається працювати з римами й з композицією. Для мене важливо було об’єднати Україну, Сирію, Німеччину. От є у нас прайд і є військовий парад, і я зрозуміла, що рими створюються, і краще все це об’єднується саме у чорно-білому. Ми звикли бачити у кольорі, а мені хотілося показати історію з незвичного ракурсу», — розповідала вона в інтервʼю «Суспільному».

Світова прем’єра «Цей дощ ніколи не скінчиться» відбулась на найбільшому міжнародному фестивалі документального кіно IDFA 19 листопада 2020 в Амстердамі. Там стрічка Аліни Горлової отримала нагороду «Найкращий повнометражний фільм» в секції «Перша Поява» (First Appearance).

У листопаді 2020 фільм отримав головну нагороду одного із найстаріших світових фестивалів документального кіно Festival dei Popoli у Флоренції.

Українська прем’єра стрічки відбулася у березні 2021 року у світовій конкурсній програмі кінофестивалю Docudays UA.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis