Артпростір «Модуль тимчасовості» відкривається в Дніпрі

Тимчасовий культурний простір «Модуль тимчасовості» (MOT), що працював протягом лютого-травня на Контрактовій площі у Києві, 1 червня відкривається в Дніпрі. До 25 червня артпростір з 27 контейнерів знаходитиметься у центрі міста — на площі Героїв Майдану

У день відкриття MOT працюватиме з 16:00 до 21:00. Надалі до графік роботи виставкового простору: з 13:00 до 20:00 у будні та з 11:00 до 20:00 у вихідні.

Як і під час київського проєкту, в Дніпрі MOT представляє виставку робіт 28 українських та світових художників, а також серію кінопоказів, лекцій та спеціальних подій. У дні проведення спеціальних івентів графік роботи може змінюватися — за всіма анонсами можна стежити в Інстаграмі «Модуля тимчасовості» та на сайті.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MOT | Module of Temporality (@mot.object)

Також в просторі планується серія з п’яти екскурсій по MOT від команди don’t Take Fake. Вона розпочнеться 3 червня, а квитки на кожну можна придбати на сайті Concert.ua.

Ціна квитка — 200 гривень. Усі кошти із продажу квитків ідуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше — тут).

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MOT | Module of Temporality (@mot.object)

Що таке MOT?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, із 27 контейнерів-модулів, знаходиться виставка за участі 28 художників із 10 країн. Архітектурною формою та будівництвом локації займалась команда balbek bureau.

Проєкт запустився в лютому в Києві, де пропрацював до 14 травня. Разом з виставкою в MOT відбувалась серія кінопоказів, включно з колаборацією з Docudays UA, а також окремі музичні івенти, перформанси, лекції та дискусії.

За допомогою проєкту команда don’t Take Fake хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії.

«Тимчасово окуповані регіони, тимчасово розділені родини, статус тимчасового захисту і врешті — тимчасова війна. Тимчасовість усього навкруги дає нам поштовх до руху. Адже будь-яка тимчасовість має своє закінчення, а за ним — новий вектор для дій», — говорять в don’t Take Fake. 

Протягом трьох місяців роботи у Києві MOT відвідали близько 30 000 відвідувачів.

Що всередині MOT?

В основі «Модуля тимчасовості» — виставковий простір, наповнений полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу.

Серед українців участь у проєкті приймають Жанна Кадирова, Марія Куліковська, Роман Мінін, Олексій Кондаков і Нікіта Кравцов. З міжнародних митців — французькі художники JR та Zevs, стритарт-художник Vhils, американський скульптор Марк Дженкінс, південнокорейська артистка KIMSOOJA, індійський авангардист Субодх Гупта та лос-анджелеський художник Клеон Петерсон.

З повним списком учасників можна ознайомитися на сайті простору 

Куратором виставки виступив Фабріс Бусто — французький арткритик, куратор і головний редактор журналу Beaux Arts, який вже 25 років пише про мистецтво Франції та світу.

 «МОТ — це про те, що навіть посеред суцільного лиха й колапсу є місце для життя», — Фабріс Бусто

Частиною простору також став гіфтсторБільшість речей у ньому — це лімітовані колекції у співпраці з українськими митцями та брендами, серед яких m0d44, O(FourFour), Broq, Pilsok, Woolkrafts, Sabi Candles та інші.

Для чого цей проєкт?

Мета MOT — не лише привернути увагу до культурних процесів в Україні, а й допомогти відновити культурні об’єкти, постраждалі або знищені внаслідок російської агресії.

Організатори акумулюють кошти з продажу квитків, а також весь прибуток з гіфтстору і вторговані гроші з майбутнього аукціону як окремий грошовий фонд. 100% цих коштів передадуть на відбудову українських артінституцій, пам’яток і музеїв, не витрачаючи ресурси на операційні витрати.

Кількість проєктів, які команда зможе підтримати, залежатиме від зібраної фінальної суми та нагальної потреби установ на момент завершення збору.

Перший мільйон гривень команда MOT зібрала за 10 днів роботи простору.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MOT | Module of Temporality (@mot.object)

don’t Take Fake представляє MOT. Докладніше про проєкт читайте в нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis