Аукціон Christie’s влаштує благодійні торги та виставки на підтримку України

Аукціонний дім Christie’s організує виставки та продажі фотографій і картин українських митців, щоб зібрати один мільйон доларів для «Лікарів без кордонів», Всесвітнього фонду памʼятників та заснованої Шоном Пенном благодійної організації CORE, яка допомагає українцям. За словами команди Christie’s, вони «в першу чергу хочуть долучитися до справи відновлення та збереження української культурної спадщини»

Всього планують три аукціони у Нью-Йорку та Лондоні. Вони триватимуть з квітня до початку травня.

Серед іншого продадуть 86 авангардистських картин «Одеських парижан» з колекції Якова Премена, який вивіз їх у 1919 році до Палестини. Це полотна Теофіла Фраєрмана, Амшея Нюренберга, Ісака Маліка та Сігізмунда Олесевича, які надихалися провідними європейськими художниками Анрі Матіссом, Едгаром Дега та Марком Шагалом.

Також на продаж виставлять полотна ключових українських модерністів  Олександри Екстер, Марії Синякової, Давида Бурлюка та Олександра Богомазова і фотографії Бориса Михайлова та Ірини Лупу.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Christie’s (@christiesinc)

Теофіл Фраєрман «Дафніс та Хлоя» (1918)
Амшей Нюренберг «Ескіз до декоративної орієнтальної композиції» (1910-1915)

На початку квітня Christie’s заборонив брати участь у торгах клієнтам з росії та білорусі, підтримавши таким чином заборону на продаж предметів мистецтва та розкоші у ці країни.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis