balbek bureau з проєктом МОТ змагатиметься за архітектурну премію ЄС

Створений архітектурним бюро balbek bureau та командою don’t Take Fake культурний простір МОТ номінували на головну архітектурну премію Європейського Союзу імені Людвіга Міса ван дер Рое (EUmies Awards). Премію вручають з 1988 року за «концептуальну, соціальну, культурну й технічну досконалість»

Загалом за нагороду у 60 тисяч євро наразі змагаються 362 проєкти з 38 країн Європи, серед них і 11 українських.

Цього разу журі зосередилося на проєктах, що резонують з «зеленим курсом» Євросоюзу, який до 2050 року має перетворити Європу на кліматично нейтральний континент.

У січні 2024 з-поміж 362 проєктів оберуть 40 найкращих, щоб у лютому виділити з них фіналістів EUmies Awards. Нагородження переможця премії відбудеться у квітні 2024.

Особливості конструкції МОТ

MOT — це двоповерховий простір площею 417 квадратних метрів, створена з 27 металевих контейнерів-модулів. Їх можна розібрати, транспортувати та зібрати наново за менш ніж 10 днів. Одночасно в MOT можуть перебувати до 100 людей. Простір містить декілька різних за розміром зал.

Завдяки невисокій стелі (яка в окремих модулях не перевищує 2,3 метра) MOT зберігає певне почуття тиску та дискомфорту — те, що відчувають люди, переховуючись в укриттях під час повітряної тривоги. Натомість основний виставковий простір — це оупен-спейс з висотою понад 4 метри, який відвідувач не очікує побачити, коли дивиться на конструкцію ззовні.

Вісім місяців знадобилося архітектурному бюро balbek bureau та технічній команді don’t Take Fake, щоб перетворити набір контейнерів на повноцінне приміщення, оснащене автономними системами освітлення, опалення, вентиляції та водовідведенням. В інтер’єрі та деяких меблях використовували, зокрема, листову сталь з маріупольського заводу «Азовсталь» та металургійного комбінату імені Ілліча, які були знищені в боях за Маріуполь.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений balbek bureau (@balbekbureau)

«Для нас ця архітектура — як тимчасова тривимірна площина. Ти щоразу бачиш різну архітектуру під різними кутами — це і є момент тимчасовості. Це суперцікавий проєкт, зокрема й для мене. Проєкт, якому я присвятив більшу частину своєї свідомої архітектурної практики. Я почав власну практику 15 років тому, а цим об’єктом займаюся 10 років. Можете уявити собі, наскільки для мене важливо це закінчити», — розповідав в інтерв’ю DTF Magazine архітектор Слава Балбек.

На його думку, контейнерна архітектура унікальна тим, що вона не має терміну придатності: «Це те, що було 25 років тому і буде через 100 років».

Слава Балбек: «Контейнерна архітектура — це те, що показують у фільмах про майбутнє, і те, що було у минулому»

8 жовтня у Львові МОТ завершив тур Україною, акумулювавши у спеціальному фонді понад дев’ять мільйонів гривень на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії.

До 1 грудня 2023 артустанови, що постраждали від російської агресії, можуть подати заявку на фінансову допомогу від проєкту МОТ. Хто і як це може зробити ми розповіли тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis