Balenciaga видалив акаунт в Твіттері після купівлі соцмережі Ілоном Маском

Balenciaga став першим великим фешн-брендом, який видалив профіль в Твіттері після того, як Ілон Маск став новим власником соцмережі. Видання The Business of Fashion пише, що рішення прийняли через «зростаюче занепокоєння» за майбутню політику платформи 

Маск остаточно придбав Твіттер в кінці жовтні цього року, а до цього неодноразово заявляв, що планує зробити соцмережу повністю вільною для самовираження. У відповідь на це частина великих корпорацій та публічних осіб почали видалять акаунти — серед них компанії General Motors, Dyson та модель Джіджі Гадід.

Причиною цьому стало занепокоєння, що плани Ілона Маска щодо повної свободи слова на платформі та масові звільненя працівників Твіттера, які не згодні з подібною політикою, призведуть до недостатньої модерації розповсюджуваного контенту. Це може призвести до поширення великої кількості дезінформації та фейкового контенту, а також ускладнити для рекламодавців можливість уникати будь-яких зв’язків з мовою ворожнечі.

В коментарі The Business of Fashion представники Balenciaga підтвердили, що пішли з платформи Твіттер, проте відмовились коментувати таке рішення. На момент видалення на акаунт Balenciaga були підписані понад 950 тисяч підписників.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений The Business of Fashion (@bof)

У листопаді Твіттер тимчасово призупинив функцію Twitter Blue через зростання кількості фейкових профілів, що видають себе за офіційні.

Зловмисники й пранкери почали масово реєструвати підробні акаунти, перейменовувати їх в нібито профілі справжніх компаній та писати від їхнього імені.

Американська фармацевтична компанія Eli Lilly, наприклад, виявила, що трейдери її акцій посилаються на фейковий обліковий запис, де написано «ми з радістю повідомляємо, що інсулін тепер безоплатний для всіх наших клієнтів», і їй довелося писати пояснення, що це неправда. На цьому фоні акції Eli Lilly просіли на 3% (майже $20 мільярдів доларів).

Фейковий профіль компанії-виробника зброї та військових літаків Lockheed Martin опублікував пост з заявою, що не постачатиме зброю до Саудівської Аравії, Ізраїлю та низки інших країн. Її акції теж просіли на 5%. 

Підроблений акаунт Джорджа Буша-молодшого постив твіти у яких йшлося про те, що «він сумує за часами, коли вбивав іракців». 

Також на фоні проміжних виборів у США до Конгресу та Сенату користувачі створили багато фейкових профілів політиків, у тому числі й чинного президента країні Джо Байдена. Користувачі охоче реєстрували й підробні акаунти Ілона Маска, що придбав Твіттер наприкінці жовтня.

Функцію платної підписки Twitter Blue, що дозволяє отримати галочку верифікації, Твіттер запустив 6 листопада. Вартість підписки — 7,99 долара.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis