Banksy зняв відео про поїздку в Україну. Дивимось

Британський художник Banksy опублікував в Інстаграмі півторахвилинний ролик про поїздку до України. Цим відео він офіційно підтвердив авторство семи робіт, про які раніше писали медіа

У ролику можна побачити процес створення робіт (із неочевидного — художник малював удень), кадри з Києва, включно зі звуками повітряної тривоги, а також зруйновані будинки в Ірпені, Бородянці та Горенці. Все це під пісню «Червона рута», яку наживо виконують вуличні музикантки.

Є в відео і фрагменти розмов з місцевими мешканцями, зокрема з жителькою Бородянки, яка розповідає про бомбу та загибель людини. А у фіналі один з чоловіків у Києві, вказуючи на роботу художника каже: «Я бы за это выбил все зубы и поломал ноги».

Якщо у вас не відтворюється відео нижче, перегляньте його в Інстаграмі художника.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Banksy (@banksy)

11 листопада Banksy опублікував в Інстаграмі перший пост після майже 11 місяців мовчання. Це була його робота в Бородянці.

Далі художник підтвердив виданню The Art Newspaper, що створив в Україні сім робіт. Роботи британського художника можна побачити в Києві, а також Ірпені та Бородянці — «одних із найбільш постраждалих від російських бомбардувань місць».

В The Art Newspaper уточнили, що нові роботи стали першими публічними муралами Бенксі за понад рік.

Авторство яких робіт підтвердив Banksy: 

Графіті із зображенням хлопчика, який кидає на землю дзюдоїста, тобто Путіна. Роботу нанесено на стіну зруйнованого дитячого садка.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Графіті з дітьми, що катаються на протитанковому їжаку, на київському Майдані Незалежності.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Малюнок гімнастки, що стоїть на руках, на зруйнованому будинку в Бородянці. Це перша робота, авторство якої сам Banksy підтвердив 11 листопада.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Графіті з жінкою в халаті, у протигазі та з вогнегасником. Її зобразили біля вікна згорілого будинку.

Зображення бородатого чоловіка, що приймає ванну біля входу в одну з дверей зруйнованого дому.

Ще одне графіті зроблене в Києві на вулиці Великій Житомирській. Banksy намалював броньовану вантажівку навколо вже існуючого малюнку пеніса на стіні, «перетворивши останній на ядерну боєголовку».

Останню роботу The Art Newspaper не описує, проте в переліку фотографій подає ще одне зображенням з гімнасткою, що ловить баланс зі стрічкою на вибоїні зруйнованого будинку.

 

В березні антивоєнну картину Бенксі CND Soldiers продали на британському аукціоні за 81 тисячу фунтів стерлінгів (більше 3 мільйонів гривень). Всю суму направили на підтримку київської дитячої лікарні «Охматдит».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis