Pilgrim: Гурт Hyphen Dash випустив трек з попспівачкою Тамарою Крамар

Київський гурт Hyphen Dash випустив трек Pilgrim, записаний разом зі словацькою співачкою Тамарою Крамар. Пісню присвятили «всім пілігримам, що вимушено покидають свої домівки й досліджують нові міста й країни в пошуках безпеки»

Hyphen Dash розповіли, що познайомились зі співачкою під час виступу на фестивалі FLAAM у словацькому місті Нітра. Там вони вперше почули музику один одного, після чого одразу зв’язались в Інстаграмі та домовились про колаборацію.

За словами музикантів гурту, до цього вони переписували інструментальну частину Pilgrim тричі, проте «ніяк не могли завершити форму та настрій треку», а колаборація стала основною мотивацією закінчити роботу. 

«Музика в Pilgrim — рефлексія на все, що відбулося з нами за останні пів року. Текст пісні Тамара писала паралельно з нашим листуванням в Інстаграмі, де ми цікавилися про справи одне одного, і, я описував їй, з чим вимушені стикатися українці в сучасності. Читавши фінальну версію тексту, я відчував, що так чи інакше, наші розмови вплинули на сенси, які вона закладала», — розповів лідер й барабанщик Hyphen Dash Міша Бірченко. 

Коментуючи реліз Тамара додала, що «була вражена позитивом, ідеальною трудовою етикою та постійною мотивацією людей, які живуть, в буквальному сенсі, у війні, людей, яким щодня нагадують, що кожна мить може бути останньою».

Hyphen Dash — проект трьох київських музикантів Михайла Бірченко, Даніїла Зубкова (Lucas Bird) та Євгена Пугачова. Гурт заснований у 2019 році, проте широкої популярності набрав після участі в проєкті ZMOVA у січні 2019 року — Hyphen Dash зіграли лайв у Національному художньому музеї. 

У композиціях гурт змішує елементи сучасного джазу з хіп-хоп грувами, електронікою, доповнюючи це гітарними соло та імпровізаціями. 

У 2021 році ми випустили велике інтерв’ю з учасниками Hyphen Dash, в якому музиканти розповіли про створення гурту, написання пісень, про концерти та імпровізаційну музичну сцену. Почитати матеріал можна за посиланням

Тамара Крамар — словацька співачка, яка наразі живе в британському місті Брайтон. Її дебютний сингл So Sweet вийшов у 2021 році — завдяки релізу Тамара стала «Відкриттям року» на словацькій музичній премії Radio_Head Awards.

В роботі виконавиця, в більшій мірі, надихається нео-соулом, блюзом та поп-музикою. Реліз її першого міні-альбому запланований на 25 листопада 2022 року. Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis