«Барбі» Ґрети Ґервіґ став найкасовішим фільмом від жінки-режисера

Фільм Ґрети Гервіг за два тижні в прокаті зібрав 850 млн доларів, що дозволило йому встановити рекорд серед фільмів, знятих виключно режисерками, пишуть Digital Spy та Hypebeast. Він обійшов попереднього рекордсмена — стрічку «Диво-жінка» Патті Дженкінс 2017 року, який заробив 822,9 млн доларів

В Digital Spy припустили, що «Барбі» «наближається до позначки в 1 млрд доларів і може перетнути її вже після третіх прокатних вихідних».

В липні видання Variety повідомляло, що за результатами першого вікенду в прокаті «Барбі» встановила рекорд серед фільмів, знятих жінками. За перші вихідні стрічка зібрала 155 млн доларів.

Раніше рекорд належав супергеройському фільму «Капітан Марвел», співрежисерами якого були Анна Боден та Раян Флек, —2019 рокуза перший вікенд стрічка заробила 153 млн доларів. При цьому, найкасовішою стрічкою з виключно режисером-жінкою була «Диво-жінка» Петті Дженкінс, яка у дебютний вікенд 2017 року зібрала 103 млн доларів.

Крім того, фільм Ґервіґ показав найкасовіший прем’єрний вікенд 2023 року — «Барбі» обійшла попереднього рекордсмена, «Брати Супер Маріо в кіно», який зібрав за перші вихідні 146 млн доларів.

В липні стало відомо, що «Барбі» — це перший проєкт Mattel Films, новоствореного кінопідрозділу виробника іграшок Mattel. Підрозділ який куруватиме 45 нових проєктів, заснованих на продукції компанії. Докладніше про майбутні стрічки ми розповідали тут.

Робота над фільмом про Барбі розпочалася ще 2014 року. Спочатку компанія-виробник ляльок Mattel уклала договір про зйомки із Sony Pictures. За непідтвердженою інформацією головну роль у ньому мала зіграти Емі Шумер («Красуня на всю голову»), яка пізніше відмовилася. У результаті проект так і не реалізували через розбіжності між Mattel та Sony Pictures.

Барбі в фільмі зіграла Марго Роббі, а Кена — Раян Гослінг.

Ґрета Ґервіґ приєдналась до команди фільму у 2019 році. Сценарій вона написала разом зі своїм чоловіком, режисером Ноєм Баумбахом.

Ролі в стрічці також виконали Емма Макі («Статеве виховання», «Смерть на Нілі»), Сіму Лю («Шан-Чі та легенда десяти кілець»), Майкл Сера («Суперперці», «Скотт Пілігрим проти світу»), Вілл Феррелл («Зведені брати», «Ельф»), Шуті Гатва («Статеве виховання»), Кейт Маккіннон («Шпигун, який мене кинув»), Джон Сіна («Загін самогубців: Місія навиліт»), а також співачка Дуа Ліпа.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis