Бренд Thom Browne виграв суд проти adidas. Вони судились через смуги на одязі

Суд присяжних Мангеттена постановив, що американський бренд Thom Browne може і надалі використовувати чотири смуги в дизайні своїх речей, пише Vogue Business. У 2021 році adidas подав позов проти бренду, стверджуючи, що смуги Thom Browne «імітують» їх фірмовий елемент, порушуючи тим самим право власності на торгову марку 

У ранніх колекціях одягу Thom Browne початково використовувались три паралельні смуги, а у 2008 році, після скарг adidas, їх замінили на чотири. Ще пізніше вони стали частиною дизайну спортивної лінії бренду.

На думку adidas, використання смуг викликало асоціацію з їхнім одягом. Погіршувало ситуацію й те, що Thom Browne почали активно розвиватись у спортивному напрямі, наприклад, випустивши у 2020 році колаборацію з футбольним клубом «Барселона». Тому у 2021 adidas подав до суду, вимагаючи заборонити Thom Browne використовувати смуги у дизайні речей, а також відшкодувати майже 8 мільйонів доларів збитків.

Судовий процес тривав дев’ять днів. Під час одного із засідань адвокат Thom Browne заперечив, що чотири горизонтальні смуги нью-йоркського бренду мають щось спільне з трьома вертикальними смугами adidas. Він також уточнив, що Thom Brown знаходиться в різних цінових сегментах з adidas: Thom Browne — це люксовий бренд, а adidas — спортивний.

Сам засновник бренду Том Браун розповів у суді, що спорт «був невід’ємною частиною його життя з самого дитинства, а спортивні елементи та тейлоринг завжди були головними у ДНК бренду». Як докази дизайнер представив ескізи осінньої колекції бренду 2008 року, а також весняної 2009 року: після того, як змінив кількість смуг внаслідок скарг adidas. А у залу суда Браун прийшов у шкарпетках з тієї самої спортивної колекції з чотирма білими смугами.

Судді визнали, що дизайни смуг Thom Browne «навряд чи спричинять плутанину серед клієнтів» та закрили справу на користь люксового бренду.

За словами представників adidas, вони «розчаровані рішенням суду», «продовжуватимуть захищати свою інтелектуально власність», а також натякнули на плани подати відповідну апеляцію по справі.

У червні 2022 року adidas подав позов до суду проти Nike.

Команда бренду стверджує, що Nike порушили їхні патенти на мобільні застосунки та технологію адаптації бігового взуття, а також вимагає невідому суму грошової компенсації та заборону використовувати зазначені у позові технології.

А докладніше про те, як adidas монополізував три смужки та судився через це з брендами, ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis