«Будь він проклятий цей москаль»: вийшов трейлер «Дня незалежності» від «Вавилон’13»

Дистриб’ютор ArthouseTraffic випустив трейлер до документального фільму Володимира Тихого «День незалежності» про один день із життя українців. Стрічку символічно покажуть у кіно 24 серпня 2023 року

Фільм складається з подій одного дня — 24 серпня 2022 року — у Києві, Львові, Харкові, Миколаєві, Одесі та біля фронту поблизу Донецька. У кадрі про свою роботу розповідають представники «пляжного» поліційного патруля, операторка протитанкового ракетного комплексу, водовоз, мінометник, штурмовик ЗСУ, 14-річна прибиральниця пабу, художниця та народний депутат шести скликань. У «Дні незалежності» режисер показує, як українське суспільство співзалежне від російських ракет, повітряних тривог і роботи збройних сил на фронті.

Прем’єра відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Також стрічку покажуть на Одеському міжнародному кінофестивалі, який триватиме 19—26 серпня в Одесі та Чернівцях.

Картину знімали 11 операторів кіноо’бєднання «Вавилон’13» в різних регіонах країни. Режисер Володимир Тихий («День українського добровольця») керував зніманнями майже всіх новел фільму на відстані.  

У нашому подкасті «Баланс білого» Тихий розповідає докладніше про підготовку до проєкту «День незалежності» та залаштунки українського телебачення 1990-х.

З початку повномасштабного вторгнення творче об’єднання BABYLON’13 документує воєнні злочини російської армії по всій Україні. Вони не лише збирають матеріали та публікують їх у соціальних мережах, а й самі знімають короткометражні та повнометражні фільми про агресію окупанта. Володимир Тихий — найпомітніший представник цього об’єднання, який після ігрових «Зеленої кофти» (2013) та «Наших котиків» (2020) продовжує показувати, як змінюється країна. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis