У 2023 році Київська бієнале сучасного мистецтва стане міжнародною і пройде у Києві, Івано-Франківську, Ужгороді, Відні, Варшаві та Берліні. Відкриття відбудеться у Києві в жовтні 2023 року, а закриття — в Берліні у 2024
«В умовах нищівної війни Росії проти України перспектива комплексного втілення бієнале у Києві довго виглядала дуже непевно — чи й зовсім нереалістично. Однак п’ята Київська бієнале відбудеться — її відкриття пройде у низці міст, починаючи з Києва у жовтні 2023-го й закінчуючи Берліном у 2024 році», — прокоментували організатори.
Інші подробиці обіцяють повідомити згодом.
Переглянути цей допис в Instagram
Серед організаторів цьогорічної події — Центр візуальної культури (Київ), Tranzit (Відень, Братислава, Будапешт, Бухарест, Клуж, Ясси, Прага та Відень), Музей сучасного мистецтва у Варшаві, Музейний кризовий центр (Львів), проєктом Other Edges, Довженко-Центр, галерея«Асортиментна кімната» (Івано-Франківськ) та резиденція Sorry, No Rooms Available (Ужгород).
Уперше Київська бієнале відбулася 2015 року, її організатором став Центр візуальної культури. Подію назвали «Київська школа», вона містила шість «шкіл» — концептуальних платформ, що стали місцем для діалогу українських і міжнародних митців, інтелектуалів та глядачів.
Друга Київська бієнале відбулася у 2017 в будівлі Державної науково-технічної бібліотеки України. Її темою став «Київський Інтернаціонал», а сама подія досліджувала емансипативний потенціал ідеї політичного Інтернаціоналу. У травні 2018 року відбулася друга частина — «Київський інтернаціонал — ‘68 СЬОГОДНІ», яку присвятили 50-ій річниці Празької весни та радянської військової інтервенції у Чехословаччину.
Київська бієнале-2019 «Чорна хмара» зосередилася на впливі сучасних інформаційних технологій на політику і культуру, а також осмисленням соціальних і політичних трансформації, що сталися у Східній Європі протягом останніх трьох десятиліть, зокрема під впливом Чорнобильської катастрофи, розпаду СРСР та розвитку сучасних інформаційних технологій. Основними локаціями бієнале стали Науково-технічна бібліотека КПІ та Будинок кіно.
Також 2019 року Київська бієнале стала частиною Альянсу східноєвропейських бієнале сучасного мистецтва, до якого також увійшли Biennale Matter of Art у Празі, Biennale Warszawa та OFF-Biennale в Будапешті.
Бієнале-2021 називалася «Союзники» й охоплювала різні історичні форми та сучасні приклади культурних союзів та політичних альянсів у Східній Європі та за її межами, а також їхньої здатності створювати нові соціальні формати. У межах події представили серію мистецьких проєктів та освітніх заходів, присвячених сучасним умовам, політичним чинникам та інституціям, «що сприяють створенню нових альянсів у 21 столітті». Головною локацією бієнале став Будинок кіно.