Подивіться трейлер української драми Stay Online, знятий у форматі cкрінлайф

Variety опублікували перший трейлер української драми  Stay Online, прем’єра якої пройде 22 липня на Монреальському кінофестивалі Fantasia . Дія фільму майже повністю відбувається на смартфонах і екранах комп’ютерів персонажів, тому його знімали у стилі cкрінлайф, показуючи зображення через електронні пристрої

Це історія про волонтерку, до рук якої потрапляє ноутбук. Її просять встановити спеціальний додаток і передати комп’ютер на фронт брату, але їй на нього телефонує маленький хлопчик. Після військових дій у Бучі він загубив батька і намагається його знайти, а головна героїня допомагає хлопцю у пошуках, ризикуючи життям своїх рідних. 

Головні ролі зіграли Катерина Кистень («Слуга народу 2»), Олеся Жураківська (серіал «Перші ластівки») та Олександр Рудинський («Носоріг»). Їхні персонажі — збірний образ реальних людей та історій, які режисерка почула та побачила під час війни. 

Єва Стрельнікова обрала формат скрінлайф «не тільки через те, що під час війни неможливо знайти достатньо коштів для реалізації сценарію повнометражного фільму, а й тому, що ця війна йде на ноутбуках, телефонах і в усіх соціальних мережах. 

Стрельнікова розповідає у режисерському коментарі на FilmFreeway, що соцмережі —  «це наша єдина можливість дізнатися, чи жива дорога тобі людина, чи загинула вона під ракетами, чи не розстріляли її машину. Stay Online для мене це не лише заклик “вийти на зв’язок”, а й про те, як залишитися в живих».

Виробництво фільму розпочалося через чотири місяці після повномасштабного вторгнення, а сценарій режисерка Єва Стрельнікова написала разом з Антоном Скрипцем, коли російські війська ще не вийшли з Бучі. 

Канадський режисер та сценарист Вінченцо Наппі («Перший укус», «Твоя дочка вдома?») назвав фільм на сайті кінофестивалю Fantasia «першою українською повнометражною стрічкою, яку зняли від початку російського вторгнення» і порівняв зі скрінлайф-трилером «Пошуком» (Search) Аніша Чаганті та британським телевізійним фільмом про ядерну війну «Нитки» (Threads) Міка Джексона. 

Міжнародний фестиваль фантастичного кіно «Фантазія» проходить в Монреалі з 1996 року. Його програма складається зі світового жанрового кіно і тут відбуваються головні канадські прем’єри. Місія фестивалю — популяризувати авторські та малобюджетні фільми, відкривати нові імена і допомагати молодим режисерам та режисеркам.

На «Фантазії» відбулися прем’єри «Останнього вигнання диявола» (The Last Exorcism) Даніеля Штамма, «Прокляття Чакі» (Curse of Chucky) Дона Манчіні та «Прокляття відьом» (The Reckoning) Ніла Маршалла.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis