Cербські баскетболісти відмовилися тримати прапор на підтримку України перед матчем «Євроліги»

Третього квітня у Каунасі відбувся матч регулярного сезону «Євроліги» між литовським баскетбольним клубом «Жальгіріс» та «Црвена Звєзда» з Сербії. Він мав розпочатися акцією в підтримку України — литовці розгорнули український прапор з написом Stop War, до них приєдналися судді, а серби відмовилися від участі, пише «Суспільне. Спорт»

Одразу ж після цього місцеві вболівальники освистали сербську команду. Також вони протягом всієї гри вигукували слова підтримки Україні, зокрема лунало «Слава Україні!» та «Героям Слава!».

https://twitter.com/samstreetwrites/status/1510663298596982788

«Жальгіріс» переміг «Црвену Звєзду» з рахунком 103:98, а тренер литовців Юре Здовц додав, що вчинок суперників допоміг його команді на початку матчу.

«Залишу без коментарів дії сербської команди. Кожний має свою думку. Хоча я вірю, що це навіть не їхня власна думка, їм кажуть зверху, що робити», – сказав Здовц.

Після гри американський гравець «Црвени Звєзди» Аарон Уайт опублікував у Твіттері пост, в якому пояснив, що взяти участь в акції заборонило керівництво клубу.

«Як команді, нам сказали у жодному разі не торкатися цього прапора. Хочу, щоб всі розуміли, що я не підтримую війну та хочу миру в нашому світі», — написав Вайт.

На післяматчевій пресконференції тренер сербів Деян Радоніч на питання про відмову його команди брати участь в акції на підтримку України, відповів, що це питання варто ставити не йому, а він особисто «справді хоче, щоб скоро настав мир й це все».

Збірні Італії, Нідерландів та Ісландії відмовилися грати відбіркові матчі до Чемпіонату світу-2023 проти росії.

За словами італійської баскетбольної федерації, вони не розуміють, чому Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) досі не усунула від змагань росію.

«Я дуже розчарований, я не думав, що все зайде настільки далеко. Для ФІБА не було достатньо того, що майже всі міжнародні федерації усунули Росію від змагань. Навіть рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету було недостатньо. Зараз триває війна – що ще має трапитися?», — прокоментував президент італійської федерації Джованні Петруччі.

ФІБА усунула від будь-яких міжнародних змагань російські й білоруські клуби, проте питання зі збірними досі не вирішене.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis