Дебютний роман Квентіна Тарантіно «Одного разу в Голлівуді» вийшов українською

Видало книгу «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», переклав — Олег Колесніков, кіноперекладач, який працював над українською версією однойменного фільму Тарантіно й стрічками «Джокер» та «Інтерстеллар». За право на видання «Одного разу в Голлівуді» змагалися 10 українських видавництв

Оригінальна версія книги вийшла влітку 2021 року. Вона містить альтернативні версії сцен однойменного фільму, флешбеки, посилання, лекції про мистецтво кіно й інші подібні тексти.

«Любовний лист Голлівуду шістдесятих, глибоке занурення у кінематографічний світ його золотої доби, винахідливий гумор — усе це в першому романі Квентіна Тарантіно, де він, не обмежений рамками хронометражу, розгортає епічне полотно сонячних спогадів свого дитинства», — описує видання «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Книжку можна замовити на сайті видавництва.

Наприкінці 2021 року Тарантіно завершив роботу над спін-оффом «Одного разу в Голлівуді» — романом про персонажа Леонардо Ді Капріо актора Ріка Далтона. Книжка називається «The Man Who Would Be McQueen: The Films Of Rick Dalton» («Людина, яка могла б стати Макквіном: Фільми Ріка Далтона») — у назві режисер згадує актора й гонщика Стів Макквіна, який дружив з Брюсом Лі.

Тарантіно надихався реальними інструкціями для акторів, які тим видавали у 1970-х. Також книга містить коротку біографію Далтона й довідник з його кар’єри до виходу на пенсію у 1988 році.

Також режисер додав у роман сцену своєї зустрічі з Далтоном. Вони зустрілися у 1998 році під час тестових показів фільму Тарантіно, під час яких він розповість актору, що готує ретроспективу його картин й «вони чудово проведуть час разом».

Події фільму «Одного разу в Голлівуді» розгортаються у 1969 році, під час розквіту гіппі-культури та вбивства дружини режисера Романа Поланскі Шерон Тейт (Марго Роббі) й інших людей членами комуни Чарльза Менсона.

У центрі сюжету історія зірки вестернів актора Ріка Далтона та його дублера Кліффа Бута, які намагаються підкорити Голлівуд. Їх грають Леонардо Ді Капріо та Бред Пітт. Персонажі Пітта й Ді Капріо живуть поруч з Тейт та Поланскі.

Премʼєра стрічки відбулася 26 липня 2019 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis