Демієн Герст присвятив нову роботу Україні

Нову роботу художника вперше покажуть 23 квітня на одній із головних виставок сучасного мистецтва — Венеційській бієнале. Диптих Sky Over Corn Field («Небо над кукурудзяним полем»), розміром 6 х 2 метри, стане частиною події «Це Україна: Захищаючи свободу», організованої PinchukArtCentre, Офісом Президента Україні та Міністерством культури та інформаційної політики України

Цей текст також доступний англійською

«Виставка “Це Україна: Захищаючи свободу” розповідає про силу, творення та дружбу. Але насамперед вона присвячена нашим колективним свободам — свободі вибирати, свободі говорити та свободі існувати. Відмовляючись від прямих розповідей про війну, художники водночас глибоко аналізують їхнє значення, походження та вплив», — відзначають організатори.

Експозиція міститиме дві частини. У першій представлять «монументальні, емоційні» роботи сучасних українських художників — Євгенії Білорусець, Нікіти Кадана і Лесі Хоменко, а також класиків Марії Приймаченко, Тетяни Яблонської та Стефана Медицького (XVII століття).

У другій частині покажуть проєкти міжнародних артистів, серед яких Марина Абрамович, Такаші Муракамі, Олафур Еліассон, Демієн Герст, Борис Михайлов та JR.

Демієн Герст, Sky Over Corn Field («Небо над кукурудзяним полем»)

Французький художник JR надав роботу, створену для обкладинки журналу Time — полотно 45 на 20 метрів з фотографією п’ятирічної українки Валерії з Кривого Рогу, яка разом з матір’ю вимушено тікала до Варшави. Докладніше про цей проєкт ми розповідали у нашому матеріалі та інтерв’ю з JR.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Такаші Муракамі буде представлений роботою «Війна і мир». Він створив її у 2015 році, після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році та окупувала частини Донецької та Луганської областей.

Організатори зазначають, що твори для виставки обиралися за участі самих авторок та авторів і таким чином виражають їхню особисту позицію, яка виходить із нагальної необхідності реагування на поточну ситуацію. Наприклад, Марина Абрамович обрала архівну роботу 2003 року — інсталяцію Count on Us («Розраховуйте на нас», 2003), присвячену Балканській війні.

«Ми розробили концепцію, підготували та змонтували виставку менш ніж за 4 тижні — неможливий проєкт для неможливого часу. Але робити неможливе — це те, що Україна робить щодня. І з цієї причини виставка необхідна та актуальна. Україна має сильний художній голос, який виходить за межі прямої розповіді про війну, порушуючи теми життя і виживання, любовних листів та мрій. Нам потрібно, щоб цей голос був почутий, нам варто прислухатися до нього та згуртуватися навколо нього», — розповів куратор виставки та PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф.

Виставка триватиме до сьомого серпня 2022 року.

  

Демієн Герст — британський художник, колекціонер та найвідоміший учасник групи сучасних художників Young British Artists. Його також вважають найбагатшим із нині живих художників (у 2019 році статки Герста оцінювали в 392 мільйона доларів).

Найдорожча робота художника — скульптура «Задля любові до Бога» (For the love of God), створена у 2007 році. Це платиновий людський череп у натуральну величину, інкрустований діамантами з вставкою зі справжніх людських зубів. За версією Герста, скульптуру продали того ж року за рекордні 100 мільйонів доларів.

Одна з останніх найгучніших робіт Герста — обкладинка альбому Certified Lover Boy Дрейка.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)


 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis