Нову роботу художника вперше покажуть 23 квітня на одній із головних виставок сучасного мистецтва — Венеційській бієнале. Диптих Sky Over Corn Field («Небо над кукурудзяним полем»), розміром 6 х 2 метри, стане частиною події «Це Україна: Захищаючи свободу», організованої PinchukArtCentre, Офісом Президента Україні та Міністерством культури та інформаційної політики України
Цей текст також доступний англійською
«Виставка “Це Україна: Захищаючи свободу” розповідає про силу, творення та дружбу. Але насамперед вона присвячена нашим колективним свободам — свободі вибирати, свободі говорити та свободі існувати. Відмовляючись від прямих розповідей про війну, художники водночас глибоко аналізують їхнє значення, походження та вплив», — відзначають організатори.
Експозиція міститиме дві частини. У першій представлять «монументальні, емоційні» роботи сучасних українських художників — Євгенії Білорусець, Нікіти Кадана і Лесі Хоменко, а також класиків Марії Приймаченко, Тетяни Яблонської та Стефана Медицького (XVII століття).
У другій частині покажуть проєкти міжнародних артистів, серед яких Марина Абрамович, Такаші Муракамі, Олафур Еліассон, Демієн Герст, Борис Михайлов та JR.

Французький художник JR надав роботу, створену для обкладинки журналу Time — полотно 45 на 20 метрів з фотографією п’ятирічної українки Валерії з Кривого Рогу, яка разом з матір’ю вимушено тікала до Варшави. Докладніше про цей проєкт ми розповідали у нашому матеріалі та інтерв’ю з JR.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Такаші Муракамі буде представлений роботою «Війна і мир». Він створив її у 2015 році, після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році та окупувала частини Донецької та Луганської областей.
Організатори зазначають, що твори для виставки обиралися за участі самих авторок та авторів і таким чином виражають їхню особисту позицію, яка виходить із нагальної необхідності реагування на поточну ситуацію. Наприклад, Марина Абрамович обрала архівну роботу 2003 року — інсталяцію Count on Us («Розраховуйте на нас», 2003), присвячену Балканській війні.
«Ми розробили концепцію, підготували та змонтували виставку менш ніж за 4 тижні — неможливий проєкт для неможливого часу. Але робити неможливе — це те, що Україна робить щодня. І з цієї причини виставка необхідна та актуальна. Україна має сильний художній голос, який виходить за межі прямої розповіді про війну, порушуючи теми життя і виживання, любовних листів та мрій. Нам потрібно, щоб цей голос був почутий, нам варто прислухатися до нього та згуртуватися навколо нього», — розповів куратор виставки та PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф.
Виставка триватиме до сьомого серпня 2022 року.
Демієн Герст — британський художник, колекціонер та найвідоміший учасник групи сучасних художників Young British Artists. Його також вважають найбагатшим із нині живих художників (у 2019 році статки Герста оцінювали в 392 мільйона доларів).
Найдорожча робота художника — скульптура «Задля любові до Бога» (For the love of God), створена у 2007 році. Це платиновий людський череп у натуральну величину, інкрустований діамантами з вставкою зі справжніх людських зубів. За версією Герста, скульптуру продали того ж року за рекордні 100 мільйонів доларів.
Одна з останніх найгучніших робіт Герста — обкладинка альбому Certified Lover Boy Дрейка.
Посмотреть эту публикацию в Instagram