До 90% онлайн-порнографії містить насилля над жінками

Згідно з дослідженням Вищої ради з питань рівності Франції, 90% онлайн-порнографії містить «вербальне, фізичне та сексуалізоване насильство над жінками», пише The Guardian. Рада передала звіт французькому уряду, закликавши «внести зміни до закону, щоб переслідувати виробників порнографії та видаляти контент для захисту тих, хто був знятий на відео»

Дослідження велося протягом 18 місяців — за цей час експерти переглянули «мільйони відео на міжнародних порносайтах», а також поговорили з жінками, які знімались у цих роликах. На думку Ради, цей контент «карикатурно зображає жінок, використовуючи найгірші расові та сексистські стереотипи; над жінками знущаються, їх об’єктивують, дегуманізують, принижують, піддають тортурам, що суперечить людській гідності та законам Франції».

«Ці жінки — реальні, секс та насилля — реальні, страждання дуже часто видимі неозброєним оком, але водночас подібні дії еротизуються», — йдеться у звіті.

Згідно з документом, «значна кількість порноконтенту рівнозначна тортурам, зняті на відео акти насильства є незаконними й мають каратися». І зазначається, що «будь-який вид так званого контракту — недійсний з юридичної точки зору, оскільки особа не може погодитися на катування, сексуальну експлуатацію та торгівлю людьми».

У звіті також наводиться цитата одного з державних прокурорів Франції, який зазначає, що «переважна більшість порнографії містить вербальне та фізичне насильство та суперечить французькому законодавству».

Вища рада з питань рівності засудила «бездіяльність французької держави та влади через десятиліття лобіювання порноіндустрії, яка нібито виступає за свободу слова». І закликала «покласти край сліпоті та запереченням з боку держави, які вже призвели до повної безкарності виробників порноконтенту».

За словами очільниці Ради Сільві П’єр-Броссолетт, «у 2023 році немає підстав терпіти ці незаконні акти нестерпних тортур, як і вільний доступ до такого контенту неповнолітніми». Вона назвала порнографію «школою сексуального насильства», яку потрібно закрити.

Як зазначає The Guardian, наразі у Франції розслідують кілька справ проти виробників порнографії.

В одній справі, що стосується французького порносайту, перед судом постануть 17 чоловіків за зґвалтування, групове зґвалтування та торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis