В Україні вийде біографія автора коміксів Marvel Стена Лі

Видавництво КМ-БУКС готує до друку переклад книги американської журналістки й письменниці Абрагама Джозефіни Рісман «Справжня віра. Злет і падіння Стена Лі» (True Believer: The Rise and Fall of Stan Lee). Авторка називає книгу, що вийшла англійською у лютому 2021 року, «першою повною розповіддю про життя Стена Лі, письменника, який познайомив світ з Marvel Comics, змінив глобальну популярну культуру та став іконою, лише щоб побачити, як його життя перетворюється на гідну опери трагедію»

Щоб написати книгу Рісман провела понад 150 інтерв’ю та дослідила «тисячі приватних документів», знайшовши ніколи раніше не публіковану інформацію про життя та творчість Лі. Біографія охоплює

Журналістка спробувала розібратися чи справді Лі створив персонажів, завдяки яким він здобув славу, чи займалися створені ним після карʼєри в Marvel компанії фінансовими махінаціями ти чи винен він у сексуалізованому насильстві щодо медсестер, які доглядали його в останні роки життя.

«Цю біографію читаєш наче трилер чи детектив. Вона розкриває трагедію на межі з фарсом: життя, посмертя та смерть торгівця й редактора, який мріяв бути чимсь більшим. Розплутуючи самого Стена Лібера, живу людину, і Стена Лі, вигадку та бренд, вона скрупульозно чесна, абсолютно вбивча і місцями просто крає серце», — написав про книжку письменник Ніл Гейман.

Лі пішов з життя у листопаді 2018 року у віці 95 років.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis