До появи Кіану Рівза у «Джоні Уіці» головному персонажу мало бути 75 років

Видання Entertainment опублікувало частину книжки журналістів Едварда Гросса та Марка Альтмана «They Shouldn’t Have Killed His Dog» («Не вартувало їм убивати його собаку»), присвячену створенню першої частини франшизи «Джон Уік». У ній продюсер Безіл Іваник («Зірка народилася», «Сікаріо») пригадує, що початково сценарист фільму Дерек Колстад хотів зробити героя 75-річним, а саму стрічку назвати «Зневага» (Scorn)

За словами Іваника, вік головного героя був 75 років і з них 25 він перебував на пенсії. На думку продюсера, цю роль могли б зіграти тільки два актори Клінт Іствуд або Гаррісон Форд: «В іншому випадку я навіть не бачив сенсу братися за цей проєкт. Але сценарій був таким підривним та крутим, а також мав хорошу емоційну лінію та обіцяв драйвовий сюжет». 

Агент Іваника Чарлі Ферраро попередив його, що на фільм претендують пʼять студій та порадив зголошуватися на «найдешевшу пропозицію, адже ця кінокомпанія хотіла знімати фільм одразу, не зволікаючи». Продюсер погодився й «сценарій, який ще у лютому продавався, став фільмом вже у листопаді».

Одночасно з покупкою сценарію Колстада до Іваника звернувся агент Кіану Рівза з питанням, чи не має продюсер «слушної ролі для актора». Рівзу надіслали сценарій «Джона Уіка», попередивши, що він навряд чи підійде через вік. 

Акторові дуже сподобався і персонаж, і всесвіт створений Колстадом. У інтервʼю Гроссу та Альтману він розповів, що захопився ідеєю одночасного існування у всесвіті «Джона Уіка» і буденного, звичного світу і «таємного збіговиська грабіжників, які мають свій кодекс та принципи». Також Рівз «відчував емоційний звʼязок з героєм, який горює через втрату кохання свого життя та бореться з темним минулим, щоб повернути собі нормальне життя».

Колстад називає актора «ненажерливим читачем сценаріїв, який читає буквально все, що йому надсилають». І пригадує, що до того, як Рівза затвердили на роль, він два місяці працював з ним над сценарієм «Джона Уіка» у домі актора. 

«Його дім геть не показний, як на того, хто коштує десь мільярд доларів. А стіл у його кабінеті увесь вкритий сценаріями. І він реально прочитує кожен. У якусь з пʼятниць, він вчергове перечитав мій сценарій до “Джона Уіка” і сказав, що точно хоче грати головну роль у стрічці, а я у ту ж секунду зрозумів, що хочу того ж самого. А потім він повідомив мені, що гратиме 35-річного Джона, і я просто погодився переробити сценарій». 

Повна назва книжки Гросса та Альтмана «They Shouldn’t Have Killed His Dog: The Complete Uncensored Oral History of John Wick, Gun Fu, and the New Age of Action» («Не вартувало їм убивати його собаку: Повна усна історія Джона Уіка, ганфу та нової ери екшену без цензури»). Вона вийшла 19 липня.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis