Дрейк, J. Cole, 50 Cent та ще десятки артистів виступили проти використання реп-треків в суді

Найбільші світові лейбли Warner Music, Sony Music та Universal Music разом з реперами, стримінгами та правозахисниками об’єднались для ініціативи Art on Trial: Protect Black Art («Мистецство під судом: Захистіть мистецтво темношкірих»). Вони вимагають відмовитись від використання текстів з композицій реп-артистів як доказові матеріали на судових засіданнях

Команда Warner Music Group опублікувала відкритий лист від імені ініціативи. В ньому пояснили, що в залах судів США часто трапляється «расово-дискримінаційна практика», коли прокурори використовують творчість артистів проти них самих. 

«Репери є оповідачами, які створююють цілі світи, населені складними персонажами —як героями, так і  злодіями. Реп-тексти, частіше ніж треки з інших жанрів, використовують як зізнання в суді, тим самим криміналізуючи творчість темношкірих артистів», — говориться в листі.

Правозахисники знайшли в публічних судових документах понад 500 випадків, в яких треки реперів використовувала сторона звинувачення. В більшості з них (точна кількість не називається) підсудного визнавали винним у злочині — зі списку виключили випадки з визнанням провини підсудним, а також справи, що стосуються неповнолітніх. На противагу цьому, в тих самих документах команда побачила лише чотири випадки починаючи з 1950-х років, коли пісні інших музичних жанрів використовувались як докази в суді — розгляд трьох справ відхилили, а четверту — скасували після винесення обвинуваченого вироку.

Як приклад команда Art on Trial: Protect Black Art подала суд проти музикантів лейблу Young Stoner Life, учасниками якого є репери Young Thug і Gunna. В травні цього року Young Thug заарештували, висунувши йому обвинувачення в створенні банди під прикриттям музичного лейблу Young Stoner Life, а за декілька днів поліція затримала і Gunna — прокуратура вважає, що він був одним з босів об’єднання.

Обидва репери залишаються у в’язниці без можливості вийти під заставу, незважаючи на те, що не визнають себе винними. Одним з доказів сторона звинувачення використовувала уривки з треків артистів, в яких знайшла «явні докази змови» та незаконних дій. Суд за справою реперів запланований взимку 2023 року.

«Крім очевидного ігнорування свободи слова та творчого самовираження, захищеного Першою поправкою до Конституції США, ця расистська практика карає вже і без того маргіналізовані верстви населення та їхні історії про сім’ю, боротьбу, виживання та тріумф», — додали

Хто підписав відкритий лист

Лист підписали більш ніж 100 виконавців, авторів, представників лейблів та стримінгів, а також юридичних організацій та захисників громадянських прав.

 В списку артистів, що приєднались до Art on Trial: Protect Black Art: Дрейк, Тревіс Скотт, 2 Chainz, 21 Savage, 50 Cent, Аліша Кіз, гурти Black Eyed Peas та Coldplay, Busta Rhymes, Cordae, Future, J. Cole, Joey Bada$$, Джон Ледженд, Lil Uzi Vert, Mary J. Blige, Meek Mill, Megan Thee Stallion, Post Malone, Quavo, Ty Dolla $ign та WILLOW. Ініціативу також підтримали стримінги Spotify, YouTube Music, SoundCloud та Tidal, соцмережа TikTok, лейбли Def Jam та Capitol. Ознайомитись з повним списком людей та організацій, які підписали відкритого листа, можна за посиланням.

Головний виконавчий директор лейблу 300 Elektra Entertainment, що належить Warner Music Group, Кевін Лайлз також запустив петицію  на підтримку ініціативи на сайті Change.org. На момент написання замітки вона зібрала близько 65 тисяч підписів, наступна мета — 75 тисяч підписів.

«Протягом десятиліть проти темношкірих хіп-хоп артистів застосовувались подвійні расові стандарти, обертаючи їхнє творче бачення проти них в судах. Якщо прокуратура не бажає самостійно припинити подібну практику, то необхідно прийняти закони, які припинять це кричуще зловживання».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis