Джордан, Polaroid та меми: Що дивитись на онлайн-кінофестивалі від DTF Magazine х ARARAT

Першого грудня стартує другий онлайн-кінофестиваль (AFTER)TASTE FILM FESTIVAL від DTF Magazine та ARARAT. Минулого року ми показували короткометражні хіти українських режисерів, а тепер представляємо п’ять міжнародних документальних фільмів, об’єднаних меседжем «creating art»

Щодня з 1 до 5 грудня разом з ARARAT ми презентуватимемо новий фільм, який можна вільно подивитись на нашому сайті до 24 грудня. 

Тизер (AFTER)TASTE FILM FESTIVAL

Відкриває кінофестиваль стрічка «Неможливий проєкт» про групу ентузіастів на чолі з колишнім біологом Флоріаном Капсом, які намагаються врятувати останній завод Polaroid.

З детальною програмою можна ознайомитись на спеціальній сторінці, а поки розповідаємо, що світові медіа писали про фільми, які ми відбрали для (AFTER)TASTE FILM FESTIVAL.

1—20 грудня

«НЕМОЖЛИВИЙ ПРОЄКТ»

An Impossible Project, 2020 / Австрія, Німеччина

Режисер: Єнс Мойрер. | Хронометраж: 1 год 39 хв.

The Guardian: «Документальний фільм про відродження інтересу до ретрокультури, яка видається теплою пухнастою ковдрою ностальгії за допандемійними часами. Так і не зрозуміло, яку саме роль головний герой відіграє в будь-якій з видів діяльності, показаних у фільмі, або як він заробляє гроші, але він — геніальна душа компанії і переконливо розповідає про життя за межами цифрової сфери. Саме йому належить спостереження, що колись аналогові компанії намагалися конвертувати в „цифру“, а тепер цифрові компанії цікавляться реальним світом».

The Times (UK): «Документальний фільм про цифровий детокс розповідає про Флоріана Капса — віденського підприємця, чиї схеми просування аналогових технологій включали спробу відновити камери Polaroid і врятувати завод бренду, яким не користувались з 1970-х років. Це не фільм, про який можна багато говорити, але це нагадування про сенсорні радощі старих ґаджетів (хоча деякі покупці товарів Капса, безперечно, будуть жахливими гіпстерами)».

2—21 грудня

«МАЙКЛ І ЙОГО “ДЖОРДАНИ”»

One Man and His Shoes, 2020 / Великобританія

Режисер: Ємі Баміро. | Хронометраж: 1 год 23 хв.

Timeout: «Стрічка тонко, але потужно заявляє про те, що бренд зобов’язаний переосмислити свої кампанії та релізи продуктів так, щоб зупинити насильство. „Один чоловік“ у назві — не просто Майкл Джордан. Це багато інших молодих людей, що полюбили міф, який оточує спортсмена, і померли за пару його взуття».

Little White Lies: «Документальний фільм, що ґрунтується на доброму задумі створити розумне, тонке й захопливе видовище. Джордан виступає одночасно і як герой, і як троянський кінь для нестримного консюмеризму. Режисер проводить динамічний і глибокий аналіз впливу Air Jordans на споживчий ринок і своєю чергою розповідає історію афроамериканського досвіду, який розглядають через фільтр капіталізму».

3—22 грудня

«НІШТЯК, ЧУВАЧЕ»

Feels Good Man, 2020 / США

Режисер: Артур Джонс. | Хронометраж: 1 год 32 хв.

Variety: «Стрічка хоче розглянути зсередини здатність інтернету впливати на сучасне суспільство та формувати його, що перетворює фільм на жахіття про екстремізм і технології. Проте в підсумковому обговоренні нової ролі Пепе як натхненного символу демократії та опору для протестувальників у Гонконзі в кіно також припускають, що як цього джина ніколи не вдасться повернути назад у пляшку, він усе ще може трансформуватися ще раз — цього разу з образу темряви в образ світла».

The New York Times: «„Ніштяк, чуваче“ заглиблюється в химерні культурні вияви Пепе з коментарями окультиста, торговців натхненною персонажем криптовалютою та протестувальників у Гонконзі, що зробили жабку позитивним символом. Чудовий фільм і це запаморочливе дослідження відчутних і непередбачуваних наслідків творення мистецтва».

Стрічку відзначили спеціальною нагородою журі за найкращий документальний фільм на кінофестивалі «Санденс».

4—23 грудня

«ЯКБИ ЦЕ БУЛА ЛЮБОВ»

If It Were Love, 2020 / Франція

Режисер: Патрік Шіа. | Хронометраж: 1 год 22 хв.

The Guardian: «Якщо порівнювати цей фільм з оргазмічним і танцювальним „Екстазом“ Ґаспара Ное, „Якби це була любов“, безперечно, спокійніший і менш божевільний, розважливіший і менш конфронтаційний. По суті, ідеться про молодість, яку кожен танцюрист випромінює несвідомо, — це чиста енергія, відданість і відкритість».

CineEuropa: «Австрійський режисер Патрік Чіа запрошує нас супроводити його в сенсаційній подорожі, що розширить наше сприйняття часу, простору, руху й емоцій. „Якби це була любов“ — надзвичайно потужна робота, представлена в секції „Панорама“ 70-го Берлінале. Це фільм, який успішно поєднує незвичайне танцювальне шоу — Crowd Жизель В’єн — і тонку чутливість режисера, що знає, як вловити найдрібніші рухи, передати найжорстокіші відчуття і тонко показати тему, яку багато інших авторів розглядали б буденно».

Стрічка здобула приз як найкращий документальний фільм у програмі Teddy на Берлінале-2020.

5—24 грудня

«МИСТЕЦТВО ТА РЕМЕСЛО»

Art and Craft, 2014 / США

Режисери: Сем Каллман, Дженніфер Граусман і Марк Бекер. | Хронометраж: 1 год 29 хв.

SlantMagazine: «Документальний фільм нечасто буває настільки хорошим, як і його тематика, а „Мистецтво та ремесло“ має справді унікальну й дивовижну тему. Її головний герой Марк Лендіс — лисий, тихий чоловік, що мешкає в брудній квартирі в містечку штату Міссісіпі, де п’є вино, курить цигарки, дивиться старі фільми по телевізору й виготовляє підробки творів мистецтва, які потім дарує музеям. Він робить це безплатно, переконуючи установи взяти роботи за допомогою брехливих історій і вигаданих псевдонімів. Фільм не підтверджує ні притаманної йому доброти, ні божевілля, оскільки це дає змогу його історії розгортатися як історії одержимості».

The New York Times: «„Мистецтво та ремесло“ додає вогню до дискусії про те, що ринок мистецтва — химерна гра, якою керують куратори й галеристи, що верзуть відверті нісенітниці. Кому довіряти у світі, де пересічного ілюстратора зараховують до пантеону видатних американських художників? Яка, зрештою, різниця між шовкографією Воргола й картинами Лендіса? Цілком імовірно, що одного дня підробки стануть новим важливим етапом світового мистецтва».

Фільм здобув номінацію на «Еммі-2016» за найкращу мистецьку й культурну програму.


Фільми доступні для вільного перегляду мовою оригіналу з українськими субтитрами на сторінці фестивалю.

Спільний проєкт 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis