Відеогра Elden Ring отримала літературну премію Nebula 

14 травня одна з найпрестижніших літературних премій світу Nebula, що відзначає галузь фантастичної літератури, оголосила переможців. У категорії «Найкращий сценарій відеогри» (Nebula Award for Game Writing), що існує з 2018, перемогла рольова гра Elden Ring від компанії FromSoftware. Над її сюжетом працювали геймдизайнер та письменник Хідетака Міядзакі (Demon’s Souls) та автор фентезі-циклу «Пісня льоду й полум’я» Джордж Мартін

Разом з Elden Ring за нагороду боролися науково-фантастична Horizon Forbidden West, стратегія Journeys through the Radiant Citadel за настільною рольовою грою Dungeons & Dragons, історична гра про пригоди художника-підмайстра Андреаса Малера, який розслідує серію вбивств Pentiment, гра-антиутопія про рудого кота Stray та рольова текстова гра без візуальних та звукових ефектів Vampire: The Masquerade — Sins of the Sires.

Реліз Elden Ring відбувся 25 лютого 2022 року. До початку січня 2023 вона отримала 324 відзнаки, як найкраща гра 2022 року від різних профільних видань. За кількістю проданих копій гра перетнула позначку у 20,5 мільйонів.

У категорії «Найкращий роман» переміг «Вавилон» (Babel) Ребеки Куанг — історія про закриту навчальну установу, прототипом якої став Оксфорд 1830-х. У центрі сюжету — Вавілонський королівський інститут перекладів, куди вступає сирота Робін Свіфт, що випадково опинився в Англії. Спочатку хлопець закохається у свою школу, групу та викладачів, утім згодом зрозуміє, що Вавилон — «справжня вʼязниця, вирватися з якої можна лише ціною власного життя».

«„Вавилон“ — історія про темну академію, у якій я звертаюся до тем мови, перекладу й колоніалізму. Я б назвала її зустріччю „Таємної історії“ Донни Тартт з романом „Джонатан Стрейндж та містер Норрелл“ Сюзанни Кларк, приправлену пʼянкою дозою насильницької колонізації», — описує письменниця новий роман.

Премію імені Рея Бредбері за «Найкращу драму» отримав фільм «Все завжди й водночас» Денієла Шайнерта і Дена Квана.

Премію Nebula з 1966 року вручає Американське товариство письменників-фантастів. Серед лауреатів — Френк Герберт («Дюна»), Урсула Ле Ґуїн («Ліва рука пітьми»), Айзек Азімов («Навіть боги»), Ніл Ґейман («Американські боги») та інші.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis