Емма Томпсон прочитала вірш Тараса Шевченка на антивоєнному мітингу в Лондоні

26 березня акторка зачитала шевченківський вірш N. N. («Сонце заходить, гори чорніють…») зі сцени на Трафальгарській площі у Лондоні. Того дня там відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України, організований лондонським мером Садіком Ханом. Під час події він виступив з промовою, у якій заявив, що «Лондон стоїть пліч-о-пліч з Україною у цей темний час». Також мер пообіцяв виділити один мільйон фунтів для підтримки українських біженців, що прибувають до Лондона

Емма Томпсон наразі очолює Комітет, що опікується біженцями та активно виступає за спрощення оформлення візи для українців. За її словами, наразі британська влада отримала близько 25 тисяч заявок від українців, з яких задовольнила тільки тисячу.

«Мені хотілося б, щоб уряд зробив більше для біженців. Це не так складно. А от візовий процес для українських біженців складний та повільний. А ці люди у критичній ситуації», —  розповіла акторка.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Tiina Meder (@drtiinameder)

28 березня у Лос-Анджелесі відбувалася 94-церемонія нагородження премією «Оскар». Під час трансляції учасники церемонії провели хвилину мовчання, щоб підтримати Україну, а також закликали робити внески до Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця через сайт crypto.com.

Докладніше про те, хто і як говорив про Україну цієї ночі на «Оскарі», ми розповіли тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis