В Україні заборонили російську музику та концерти артистів з росії

Законопроєкт, який забороняє російську музика та кліпи у громадських місцях та медіа, а також концерти артистів з російської федерації, 19 червня підтримали 303 народних депутати України

Заборона не стосується російських співаків, які входять до Переліку музичних виконавців, що засуджують агресію проти України. Заяви щодо включення в перелік подаються до СБУ, а ведуть і оновлюють їх Рада безпеки та оборони. 

Співавтор ініціативи, голова підкомітету з питань музичної індустрії Олександр Санченко та депутат фракції «Слуга народу» пояснив цілі законопроєкту, поданого на розгляд 30 травня. 

«По-перше, він повністю та безстроково обмежить присутність творчості російських артистів в українському просторі, в тому числі заборонить публічне виконання російських пісень, а також на радіо і ТБ, — коментує він. — А по-друге, сприятиме збільшенню українського музичного контенту через збільшення квот на радіо, а також через запровадження поняття національного музичного продукту, який в майбутньому підтримуватиметься грантами Українським культурним фондом».

Згідно із законопроєктом підтримувати українську культуру пропонують так: на радіо збільшити до 40 % частку пісень державною мовою, і збільшити до 75% добового обсягу ведення передач державною мовою. 

Також  у ньому є рішення «заборонити відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку, а також заборонити відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів».

19 червня Верховна рада заборонила імпорт та розповсюдження книг та видавничої продукції з росії, окупованих нею територій України, а також білорусі. За відповідний закон проголосували 306 депутатів.

Схожі заборони раніше ввели в окремих областях України. 15 червня у Хмельницькій області ввели мораторій «на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Хмельницької області до моменту повного припинення окупації російською федерацією території України». 8 червня в Івано-Франківську, так само як раніше у Тернополі, заборонили вуличним музикантам співати російською мовою.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis