Франція прийняла закон, що зобов’язує соціальні мережі перевіряти вік користувачів

У Франції прийняли закон, згідно з яким соціальні мережі на кшталт ТікТока мають верифікувати вік користувачів та вимагати згоду батьків від підписників, яким не виповнилося 15 років, пише France24. Мета закону — «захист дітей від кібербулінгу та інших злочинів в інтернеті, а також скоротити їхній час онлайн»

Новий закон також дозволить батькам вимагати блокування профілів дітей віком до 15 років і вимагатиме від сайтів обмеження часу, який діти проводять на платформі.

За словами французьких законодавців, закон має запобігати зокрема «поширенню дитячої порнографії, кіберпереслідуванням, захопленню недосяжними стандартами краси, а також звиканню до платформ, що становлять особливий ризик для молоді».

Чинні норми французького законодавства щодо соціальних мереж зосереджені переважно на контролі за збором персональних даних, що «ніяк не допомогло вплинути на зменшення доступу дітей до соціальних мереж».

Як зазначає France24, «теоретично у Франції заборонений доступ до соціальних мереж тим, хто не досяг 13 років». Та за даними Французької національної комісії з питань технологій та свободи (CNIL), понад половина французьких дітей віком 10-14 років користуються Снепчатом та Інстаграмом.

Наразі невідомо, коли саме закон набере чинності — його має перевірити Європейська комісія «на відповідність законам Європейського союзу». Щойно документ вступить у силу, соціальні мережі представлені у Франції матимуть рік, щоб почати застосовувати його норми для нових підписників, і ще два роки на перевірку вже зареєстрованих користувачів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis