Gap подав до суду на Каньє Веста. Сума позову — 2 мільйони доларів

Gap судиться з Каньє Вестом через «незатверджені зміни в будівлі» на Шостій вулиці в Лос-Анджелесі, де розташовується один з брендових магазинів, що продавав речі з колекції Yeezy Gap, пише Billboard. Компанія отримала позов від Art City Center, якій належить цей будинок, у жовтні 2022. Згідно з документом, Gap винні власникам будинку 822 924 доларів — це 150% вартості оренди приміщення за кожен місяць, протягом якого «воно перебувало не у первісному стані», а також додаткові 470 350 доларів потрібні для ремонту

У Gap вважають, що у пошкодженнях будівлі винні Каньє Вест та Yeezy. У квітні 2023 компанія подала в суд на репера та його бренд.

«Gap заперечує свою відповідальність перед Art City Center. Однак, якщо Gap дійсно несе таку відповідальність, будь-які збитки, що їх ймовірно зазнав позивач, якщо такі були, стали результатом дій або бездіяльності Каньє Веста і Yeezy», — йдеться у заяві Gap.

У позові Gap проти Веста стверджується, що «зробивши та не відремонтувавши або відновивши зміни приміщення, які Вест зробив без участі або схвалення Gap, репер порушив стратегічну угоду та прямо і безпосередньо спричинив витрати Gap на ремонт та відновлення». Компанія вимагає від музиканта взяти відповідальність за будь-які збитки, заподіяні Art City Center, а також вимагає два мільйони доларів компенсації для себе.

Також бренд зазначає, що його контракт з Вестом «містив пункт, що захищає Gap від будь-яких претензій, висунутих проти нього через Каньє Веста».

Серед пошкоджень приміщення, де розташовувався магазин, — «встановлення зовнішнього пандуса на стоянці зі східної сторони, встановлення тунелю в приміщенні, демонтаж плафонів, будівництво стіни, і ліквідація трьох ванних кімнат».

Каньє Вест анонсував співпрацю свого бренду Yeezy з американською маркою Gap у червні 2020 року. У червні 2021 року бренди представили першу спільну річ — синій укорочений пуховик без застібок Round Jacket із переробленого нейлону, а потім у вересні випустили дроп із базових оверсайз-худі.

У лютому 2022 Вест та Демна Гвасалія представили першу спільну колекцію для бренду Gap під назвою Yeezy Gap Engineered by Balenciaga. Частиною колекції стали футболки та худі з брендингом Gap, вкорочені та довгі пуховики, комбінезони, анораки, штани зі шкіри, джинси та куртки з деніму.

Особливістю спільного дропу стала палітра: всі речі, окрім синього джинсового костюма, виконані у чорному та темно-сірому кольорах.

У вересні 2022 Вест заявив, що достроково розриває контракт з Gap через «суттєве недотримання його умов». За умовами угоди Gap мали відкрити п’ять магазинів Yeezy Gap до серпня 2023 року, проте так і не запустили цей процес. Крім того, компанія не виконала умови з достатнього розповсюдження речей з їхньої колаборації, як планувалось раніше.

У телепрограмі Closing Bell на каналі CNBC репер особисто прокоментував своє рішення. Він поскаржився на те, що Gap не звертали уваги на його бажання «впроваджувати щось нове та інтегрувати команди», а також не дозволяли йому самостійно встановлювати ціни на їхні спільні речі.

«Я завжди мріяв бути частиною Gap та пропонувати найкращий продукт широким масам. Я хотів випускати кращі товари у світі, які не відрізнялись би від речей люксових брендів, за 20 доларів… Мене дуже бентежило наше спілкування, бо особисто я викладався на всі 100. Але іноді, спілкуючись з керівництвом та лідерами, я почував себе так, наче мене ніхто не чув… Всі знають, що я лідер, що я король. А король не може жити в чужому замку, йому потрібен свій».

Gap підтвердили виданню CNN, що припиняють партнерство з Каньє Вестом.

«Ми хотіли звернути увагу на заголовки новин сьогоднішнього дня та останніх кількох тижнів, пов’язані з Yeezy Gap. Простіше кажучи… хоча ми поділяємо бажання надавати якісні та інноваційні речі, а також просувати утилітарний дизайн для всіх людей за допомогою спільної роботи з Yeezy Gap, ми все ж не можемо узгодити шляхи досягнення цих цілей. Тому вирішуємо припинити співпрацю», — пояснив президент і генеральний директор Gap.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis