Євросоюз оштрафував Meta за порушення приватності користувачів

Компанія Meta, якій належать Фейсбук та Інстаграм, отримала від одного з європейських регуляторів — комісії із захисту даних Ірландії — штраф на суму 1,3 мільярда доларів, пише BBC. Причина — порушення конфіденційності європейських користувачів. Окрім штрафу Meta зобов’язана припинити передачу інформації про європейських користувачів Фейсбук у США, видалити вже відправлену протягом останніх шести місяців

У ЄС вважають, що Meta передає дані користувачів в США «через Атлантичний океан, не враховуючи ризики для основних прав та свобод».

Протягом пʼяти місяців компанія має припинити пересилання інформації американським спецслужбам, і шість, щоб зупинити «нелегальну обробку та зберігання в США» персональних даних користувачів з Європи.

У Meta заявили, що оскаржуватимуть рішення та штраф.

«Ми оскаржуємо ці рішення і негайно звернемося до судів, що зможуть призупинити терміни виконання, зважаючи на шкоду, якої ці накази можуть завдати, зокрема і мільйонам людей, які користуються Фейсбук щодня», — заявили президент Meta з глобальних питань Нік Клегг і юридичний директор компанії Дженніфер Ньюстед.

У Meta вважають, що такі дії ЄС повʼязані з «неоднозначним регулюванням питань, повʼязаних з захистом особистої інформації європейців під час роботи з американськими компаніями». 2020 року Європейський суд скасував угоду між ЄС та США про обмін даними через сумніви у безпеці зберігання цієї інформації на американських серверах. Нову угоду досі не підписали.

1,3 мільярда доларів — найвищий штраф, будь-коли накладений на компанію за порушення General Data Protection Regulation (Загальний регламент про захист даних). Попередній найбільший штраф склав 886,6 мільйона доларів — його у 2021 році отримав Amazon.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis