Український стартап відтворить голос Едіт Піаф за допомогою ШІ для майбутнього байопіку

Згенеровані штучним інтелектом голос та зображення померлої співачки використають у біографічному фільмі «Едіт» (Edith). Виробництвом стрічки займається лейбл Warner Music Group спільно з розпорядниками спадщини співачки, пише Variety. За відтворення голосу Піаф відповідала українська компанія Respeecher

Над 90-хвилинним анімованим байопіком Warner Music працюють разом з французькою студією продакшену Seriously Happy, для якої фільм стане дебютним.

Ідея фільму належить режисерці Джулі Вейле, яка до цього знімала документальні проєкти про Стінга, Стіві Вандера та співачку Даяну Росс. Сценарій режисерка пише разом зі сценаристом Жилем Марліяком. Працюючи над сценарієм, Вейле та Марліяк намагались зрозуміти, що співачка хотіла б сказати молодшим поколінням.

Перші кадри фільму від студії Seriously Happy

«Її історія — це історія неймовірної стійкості, подолання труднощів та спротиву соціальним нормам задля досягнення величі. Зараз вона така ж актуальна, як і тоді. Ми прагнемо використати останні досягнення в анімації та технологіях, аби донести цю вічну історію до глядачів різного віку», — пояснює режисерка.

Анімацію у стрічці поєднають з архівними кадрами виступів, родинними архівами та уривками телевізійних інтерв’ю.

Події «Едіт» відбуватимуться у Парижі та Нью-Йорку 1920-60-х років. Завдяки ШІ історія співачки у фільмі звучатиме її голосом.

Перші кадри фільму від студії Seriously Happy

Над його створенням працює cтартап Respeecher, відомий роботою над серіалами «Мандалорець» та «Обі-Ван Кенобі» від Disney. За роботу над штучним образом співачки для фільму відповідає французька компанія Mac Guff Line.

«Технологія ШІ, навчена на сотнях голосових фрагментів і зображень, деяким з яких понад 80 років, дозволить відтворити виразний голос і образ Піаф, аби підсилити правдивість та емоційний вплив її історії», — пишуть Warner Music.

Катрін Главас та Крісті Лом, розпорядниці спадщини Едіт Піаф та сестри її чоловіка, були не проти «реінкарнації» співачки:

«Особливим і зворушливим досвідом було знову почути голос Едіт — завдяки технології ми ніби знову опинилися в кімнаті з нею. Анімація прекрасна, і завдяки цьому фільму ми зможемо показати справжню сторону Едіт — її життєрадісну особистість, гумор і непохитний дух».

«Едіт» перебуває на стадії підготовки до виробництва. Дата виходу фільму невідома.

У листопаді 2022 відбулася премʼєра «Чорна Пантера 2: Ваканда назавжди». Одну з головних ролей, короля Ваканди — Т’Чалли, у фільмі мав би виконати Чедвік Боузман, але актор помер через рак товстої кішки у серпні 2020. Компанія Marvel Studios відмовилась від ідеї відновлення персонажу Боузмана за допомогою ШІ, тому у сиквелі персонаж актора помирає від загадкової хвороби на початку фільму й це не показують у кадрі.

«Наш король, на жаль, помер у реальності, а не тільки у вигадці. Нам потрібен час, аби зрозуміти, як ми продовжувати історію і що робити, щоб вшанувати цю главу нашої історії, яка була такою несподіваною, болючою та жахливою», — прокоментувала смерть актора виконавча віцепрезидентка Marvel Studios Вікторія Алонсо.

З поваги до Боузмана Marvel Studios вирішили прибрати його героя з кіновсесіту.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis