Шотландський пивний бренд BrewDog показав нову рекламну кампанію, в якій назвав себе «гордим антиспонсором» Чемпіонату світу з футболу 2022 року. Так компанія протестує проти світової першості, що відбуватиметься в Катарі з 20 листопада до 18 грудня
Частина світових організацій та футбольних фанатів виступають проти проведення матчів в країні через систематичне порушення прав людини у Катарі — зокрема жінок та ЛГБТК+ комʼюніті, жорстоке ставлення до мігрантів, а також через ймовірну корупцію, пов’язану з проведенням чемпіонату.
«Спочатку Росія (проводила Чемпіонату світу з футболу 2018 року), потім Катар. Не можемо дочекатися Північної Кореї», — говориться на одному з білбордів кампанії.
Переглянути цей допис в Instagram
«Футбол призначений для всіх. Проте, в Катарі гомосексуальність — нелегальна, а шмагати людей — це прийнятний вид покарання. І це нормально, коли 6500 працівників загинули будуючи ваш стадіон».
Всі кошти, виручені з продажу пива Lost Lager в період проведення Чемпіонату світу з футболу, BrewDog обіцяють перерахувати до благодійних організацій, що борються з порушенням прав людини.
В жовтні бренд Hummel представив комплекти ігрової «форми-невидимки» для данської збірної з футболу. Форма несе «подвійне повідомлення»: нагадування про перемогу данської збірної на футбольному Євро-1992 та протест проти порушень прав людини у Катарі.
Згідно з розслідуванням The Guardian, опублікованим у лютому 2021 року, близько 6500 робітників-мігрантів з Індії, Бангладешу, Пакістану, Шрі-Ланки та Непалу загинули на будівництвах стадіонів відтоді, як Катар отримав право приймати Чемпіонат світу з футболу в 2010 році.
Невдовзі після виходу матеріалу ФІФА спростувала цю інформацію, заявивши, що за підтвердженими даними на будівництві загинули 37 робітників.
Журналісти The Guardian отримали від представників Індії, Бангладешу, Непалу та Шрі-Ланки інформацію про 5927 загиблих у період 2011-2020 років. Посольство Пакистану в Катарі підтвердило виданню смерть 824 громадян, що працювали на будівництві стадіонів в Катарі у період 2010-2020 років.
The Guardian припускає, що кількість загиблих може бути більшою, оскільки Кенія та Філіппіни, чиї громадяни також працювали в Катарі не ввели облік загиблих.