Збірна Данії з футболу виступатиме на чемпіонаті світу у «формі-невидимці»

Для Чемпіонату світу з футболу, що відбудеться у Катарі, бренд Hummel створив для данської збірної три комплекти ігрової форми у білому, червоному та чорному кольорах. Для футболок компанія обрала приглушені відтінки, а також умисне зробила майже непомітними свій логотип та командні шеврони, пише The Guardian.

Форма нестиме «подвійне повідомлення» — нагадування про перемогу данської збірної на футбольному Євро-1992 та протест проти систематичних порушень прав людини у Катарі — зокрема жінок та ЛГБТК+ комʼюніті, й загибелі мігрантів, які працювали на будівництві стадіонів для чемпіонату світу 

«Нам не хочеться бути помітними на змаганні, що коштувало життя тисячам людей. Ми всіляко підтримуємо данську збірну, але це не те саме що підтримка Катару, як країни-господарки турніру. Ми впевнені, що спорт має обʼєднувати людей. І коли цього не трапляється, нам хочеться, щоб це не лишалося поза увагою», — прокоментував Hummel дизайн форми. 

У листопаді 2021 року данська асоціація футболу пообіцяла, «що ані вона, ані її спонсори не мовчатимуть про порушення прав людини та умов праці, які відбувалися і відбуваються у Катарі». Комплект форми з чорною футболкою — «у кольорі скорботи», бренд присвятив робітникам з інших країн, які загинули у Катарі під час зведення стадіонів для майбутнього турніру.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений hummel Sport (@hummelsport)

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений hummel Sport (@hummelsport)

Як відреагував Катар

Організаторський комітет Чемпіонату світу-2022 заявив, що «з самого моменту оголошення Катару країною-господаркою турніру працював над соціальною спадщиною змагання, і саме тому абсолютно не згоден зі звинуваченнями Hummel».

Комітет наголосив, що «робив усе можливе, щоб захистити та убезпечити тих, хто працював на будівництві стадіонів та інших обʼєктів для ЧС-2022». А також, що наразі організація опікується 150 тисячами працівників, що забезпечують роботу обʼєктів Чемпіонату і ще 40 тисячами робітників сфери обслуговування. 

«Країни, в тому числі й Данія, завжди повинні робити більше для захисту прав людей у ​​всьому світі. Наша робота відзначена численними організаціями, що належать до міжнародної правозахисної спільноти, як модель, що прискорила прогрес і покращила життя. Реформи в Катарі визнані орієнтиром у регіоні. Прогрес у цих питаннях прав людини — подорож без фінішної прямої, але Катар відданий цьому шляху. Ми закликаємо данську асоціацію футболу точно передати результати нашого спілкування та роботи її партнеру — бренду Hummel», — заявив організаційний комітет.

Чемпіонат світу в Катарі почнеться 20 листопада та триватиме до 18 грудня.

 

Згідно з розслідуванням The Guardian, опублікованим у лютому 2021 року, усього протягом 2010-2020, коли Катар активно будував стадіони для турніру, на їх будівництві загинули близько 6500 робітників-мігрантів з Індії, Бангладешу, Пакістану, Шрі-Ланки та Непалу. Невдовзі після виходу матеріалу ФІФА спростувала цю інформацію, заявивши, що за підтвердженими даними на будівництві загинули 37 робітників.

Журналісти The Guardian отримали від представників Індії, Бангладешу, Непалу та Шрі-Ланки інформацію про 5927 загиблих у період 2011-2020 років. Посольство Пакистану в Катарі підтвердило виданню смерть 824 громадян, що працювали на будівництві стадіонів в Катарі у період 2010-2020 років. 

The Guardian припускає, що кількість загиблою може бути більшою, оскільки Кенія та Філіппіни, чиї громадяни також працювали в Катарі не ввели облік загиблих.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis