Гран-прі Каннського кінофестивалю отримав фільм про ідеальне життя сім’ї нациста

Гран-прі (другу за важливістю нагороду) Каннського кінофестивалю у 2023 році отримала стрічка Джонатана Глейзера «Зона інтересів» за однойменним романом Мартіна Еміса. У фільмі показують ідеальне життя родини командира Аушвіцу у часи війни. Подружжя із дітьми живе біля концтабору, не помічаючи страждань ув’язнених 

«Золотою пальмовою гілкою» нагородили «Анатомію падіння» Жюстін Тріє. У фільмі йдеться про суд над жінкою, чоловік якої таємниче загинув на скелі. Їхній незрячий син підозрює матір у вбивстві й надає суду докази.

Найкращою акторкою назвали Мерве Діздар («Про суху траву» Нурі Більге Джейлана), а нагороду за найкращого актора отримав японець Кодзі Якусьо («Прекрасні дні» Віма Вендерса). Автора фільму «Пристрасть Додена Буффана» про приготування страв Чан Ань Хунга нагородили за режисуру.  

Третьою за важливістю нагородою — призом журі — відзначили «Опале листя» фіна Акі Каурісмякі. Стрічка показує знайомство продавчині супермаркету та будівельника у Гельсінкі, які шукають вихід із самотності. У фільмі Каурісмякі використав фрагменти радіопередач про війну в Україні і пояснив такий вибір на пресконференції: «Згадати це було неможливо. Я не міг зняти цей фільм, не прокоментувавши довбану війну, тому я зробив це через радіо. Нам потрібні історії про любов, але неважливо, що ми робимо зараз у Фінляндії».

Цього року Україну представляло два фільми у копродукції з Польщею. У конкурсі короткометражних фільмів показали «Як це було» Анастасії Солоневич та Даміана Коцюра, що розповідає про повернення дівчини Лєри з Берліну у Київ. Не заставши маму вдома, вона пізнає столицю у рутині війни. 

Документальну стрічку спільного виробництва Польщі, Франції та України «Звідки куди» презентували у програмі Cannes Acid. Протягом фільму режисер Мачек Хамела евакуює людей зі сходу після повномасштабного вторгнення росії та дає їм можливість розповісти свої історії із заднього сидіння автомобіля. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis