Британське подружжя витратило 200 тисяч фунтів на демонтаж графіті Banksy 

Британське подружжя з міста Ловстофт Гаррі та Гоукін Каутс витратило 200 тисяч фунтів на демонтаж частини стіни власного будинку — на ній у серпні 2021 року Banksy створив малюнок з чайкою висотою у шість метрів, пише ВВС. За словами Каутсів, малюнок «став мішенню для крадіїв та вандалів» — перші псували стіну, відриваючи від неї шматки на сувеніри, а другі намагалися замалювати або доповнити зображення

Скаутси звернулися до міської влади, яка погодилася «законсервувати стіну», але це коштувало б подружжю 40 тисяч фунтів щороку — позаяк це приватна власність й такі будівлі не обслуговуються державним коштом. Також подружжю довелося найняти нічного охоронця, щоб зберегти стіну.

Скаутси здають квартири у цьому будинку в оренду і після появи зображення їхні орендарі почали скаржитися на черги з охочих сфотографуватися біля дому. Також один чоловік намагався продати графіті з чайкою через Фейсбук за 1600 фунтів.

«Спочатку малюнок здавався неймовірним подарунком, але згодом став причиною суцільного стресу. Не впевнений, що Banksy розуміє, якого клопоту ненавмисно завдає домовласникам. Якби ми могли відмовитися від цього графіті, ми б це зробили», — розповів Гаррі Скаутс.

Протягом квітня-травня 2023 частину стіни з малюнком Banksy демонтували. Її вага склала 22 тонни. Тепер Скаутси збираються продати зображення, щоб «компенсувати витрати на демонтаж». На стіну після ремонту помістять копію оригінального малюнка.

Експерти оцінюють вартість стіни з чайкою Bansky у 1-3 мільйони фунтів.

Зображення чайки стало частиною серії графіті Banksy — Great British Staycation, які він влітку 2021 створив у графствах Саффолк та Норфолк. Проєкт стимулював розвиток внутрішнього туризму й допоміг маленьким курортним містам Великої Британії швидше подолати економічні наслідки пандемії COVID-19.

Спочатку зображення доповнював жовтий контейнер зі шматками ізоляційного матеріалу для стін, що символізував їжу, яку краде птаха. Згодом його прибрали.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Banksy (@banksy)

Ще одне зображення цієї серії, дівчинку з пісочним замком, також демонтували. Наразі її можна побачити в музеї Мойзес Голл міста Бері-Сент-Едмендс.

На початку травня в Ірпені демонтували одне зі створених в Україні графіті Banksy. Малюнок гімнастки зі стрічкою вирізали разом з частиною стіни. Сам будинок, де розташовувалося графіті, повністю знесуть — через суттєві пошкодження його не можна відновити.

Шматок стіни з малюнком помістили у металевий каркас та перенесли на вулицю Северинівську, 136.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis