Хаяо Міядзакі працює над новим фільмом

Аніме «Хлопчик та чапля» (The boy and the heron), що поступово виходить у світовий прокат, не стане останньою роботою Хаяо Міядзакі. За словами Тошіо Судзукі, продюсера та президента студії Ghibli, режисер «уже щодня зайнятий новим проєктом», пише Libération

«Він щодня думає про новий проєкт, я більше не можу цього зупинити й не робитиму цього. І більше не намагаюся відмовити його, навіть якщо Хаяо зніме невдалий фільм. У житті його приваблює лише робота», — розповів Судзукі.

Продюсер зазначив, що у недавній розмові Міядзакі сказав, «що вже зовсім не знає про що був його останній фільм». А потім вчергове заговорив про новий проєкт, після чого Судзукі вирішив покинути намагання зупинити режисера.

«Поки він працює, мені не світить вихід на пенсію. Йому 82 роки, і я думаю, що він продовжуватиме до 90 років. А я його підтримаю», — поділився Судзукі.

6 жовтня студія Ghibli стане частиною японської медіакорпорації Nippon TV.

6 вересня американський дистрибʼютор анімаційних фільмів GKIDS Films випустив тизер-трейлер першого за 10 років повнометражного аніме Міядзакі — «Хлопчик та чапля» (The boy and the heron). В американському прокаті фільм стартує 8 грудня 2023 року, дати українського релізу наразі немає.

Головний герой нової роботи Міядзакі — хлопчик Махіто, у якого внаслідок бомбардувань Токіо гине матір, і батько перевозить його в інше місце. Одного дня він зустрічає чаплю, яка пропонує йому мандрівку у світ, де живуть мертві та живі, щоб зустрітися з матірʼю.

Режисер присвятив «Хлопчика та чаплю» своєму онукові.

Довгий час медіа писали, що нове аніме Міядзакі засноване на книзі японського письменника Гензабуро Йосіно «Як ви живете», яку в Японії вважають класикою дитячої літератури. Її головний герой — 15-річний підліток Дзюньїті Хонда, на прізвисько Копер-кун — похідне від імені польського астронома Миколая Коперника. За сюжетом книги хлопець втрачає батька і багато міркує над темами долі суспільства, майбутнього, стосунків між людьми.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis