Inditex планує залишитись в росії та передати місцевий бізнес партнерам

UPD [25.10.2022] Inditex продала російський бізнес компанії-партнеру Daher Group, що базується в Об’єднаних Арабських Еміратах. Тепер, за згодою орендодавців, у колишніх приміщеннях їхніх магазинів розміщуватимуться нові бренди під керівництвом Daher Group 

В заяві Inditex наголосила, що угода означає повне припинення їхньої діяльності на території росії. Проте, «якщо в майбутньому Inditex вважатиме, що нові обставини дозволять повернутися брендам групи на цей ринок, Inditex і Daher зможуть співпрацювати через угоду про франшизу».

«Умови нашої угоди, у разі схвалення урядом [росії], дозволять зберегти значну кількість робочих місць, створених Inditex Group у росії, оскільки умови включають передачу більшості договорів оренди, пов’язаних із магазинами», — йдеться у повідомленні.

В Inditex також оцінили, що фінансові втрати на фоні припинення роботи на російському ринку компанія зможе «достатньо покрити» резервними коштами, закладеними в бюджет на перше піввріччя 2022 року.

Оригінальна замітка [18.10.2022] Іспанська компанія Inditex, що володіє брендами Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Oysho, Bershka, Stradivarius та Uterqüe розглядає можливість передачі бізнесу в росії партнерам, повідомляє російське видання «Коммерсантъ» з посиланням на власні джерела. Після цього колишні магазини компанії зможуть знову відкритися, проте під новими назвами

5 березня Inditex оголосила про зупинення роботи всіх магазинів та онлайн-платформ на території росії. До цього там працювали 502 магазини, 86 з яких належали бренду Zara. На російський ринок припадало близько 8,5% світового прибутку компанії.

Бізнесом Inditex в росії займалась дочірня компанія «Зара СНГ». Про те, що іспанська компанія планує передати російський філіал сторонній компанії, стало відомо з документів Арбітражного суду Самарської області від 30 вересня. Суд розглядає позов власника декількох місцевих торгових центрів проти «Зара СНГ».

Власник вимагав у дочірньої компанії Inditex відшкодувати збитки через закриті з березня магазини мережі в росії. Суд задовольнив клопотання, проте в «Зара СНГ» оскаржили рішення, заявивши, що планують відкрити магазини знову.

За інформацією джерел «Коммерсантъ», новими власниками російського філіалу можуть стати франчайзі компанії із «дружніх» росії країн Південно-Східної Азії або Перської затоки. Бізнес, ймовірно, передадуть одній з компаній в Об’єднаних Арабських Еміратах. Бренди Massimo Dutti, Oysho та Zara Home повністю підуть з російського ринку, а інші — відкриються під іншими назвами.   

Весь процес передачі бізнесу може зайняти півроку-рік, а нові колекції в оновлених магазинах представлять не раніше весни 2023 року. Ще одне джерело російських медіа повідомило, що наразі Inditex підписує додаткові угоди з торговими центрами, щоб залишити за собою орендовані приміщення як мінімум до травня 2023 року.

Глобальний офіс Inditex не відповів на запит російського видання та не надав ніяких коментарів щодо інформації.

Як пишуть російські медіа, подібну схему з передачі прав партнерам, раніше реалізував польський ритейлер LPP, що володіє брендами Reserved, Cropp, Mohito та Sinsay.

В липні він передав російські магазини брендів у власність третьої компанії-партнера, зареєстрованої в Об’єднаних Арабських Еміратах, та свого топ-менеджера. Після цього, російські магазини, якими раніше володів ритейлер, відновили роботу під новими іменами.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis