Кейс: «безвідходне принтування» в дизайнах українського бренду RCR KHOMENKO

6 листопада RCR KHOMENKO розпочав проєкт, у межах якого кожен охочий може відправити команді на кастомізацію світшот та прикрасити його абстрактними принтами. Це продовження лімітованого жовтневого апсайкл-дропу бренду, до якого увійшли 12 світшотів із принтами, створеними на основі обрізків від самопринтів із попередніх колекцій. DTF Magazine поговорив із засновницею марки Ясею Хоменко та розповідає про «безвідходне принтування» докладніше

Про ідею створення принтів на основі залишків

За словами Ясі, команда бренду давно збирає деталі та обрізки від самопринтів, які використовувалися для різних колекцій та проєктів: від колаборації з артпростором MOT до мерчу для резидентів польського центру сучасного мистецтва Уяздовський замок. Ідею використати залишки для дизайну одягу запропонував Максим Роботом — медіахудожник та нині військовий.

«Він побачив скільки у нас залишається невикористаних матеріалів чудернацьких форм і сказав, що пора запускати “дроп з обрізків”. І справді — це чудова ідея zero waste друку, який допомагає реанімувати старі речі навіть із уже наявним принтом, обігруючи його новим ритмом та кольорами», — пояснила Яся.

Першу серію таких світшотів створили на основі вживаних айтемів, «відтворюючи епохальний вайб RCR KHOMENKO 2016-го року, коли всі світшоти були із секондів».

«Наразі нам хочеться саме реанімувати та кастомізувати речі наших клієнтів та підписників: під цим килимом плівки можна сховати і плямку, і дірочку, і недоречний принт, і дефект матеріалу».

Про мету проєкту

Так RCR KHOMENKO хочуть «закликати ком’юніті зазирнути у свою шафу» та надати деяким речам другий шанс.

«Робота з наявним гардеробом та брендова кастомізація — важлива складова сталості, — розповідає Хоменко. — Ідея співзвучна до нашого проєкту Samoprint, у межах якого люди купують стікерпак та можуть власноруч у домашніх умовах реанімувати гардероб. Але тут уже я виступаю в ролі художника та реаніматора».

Як відбувається процес принтування

Яся робить принт на кожному айтемі самостійно, а на друк одного з них іде декілька годин. Наносять принт рандомно за допомогою термопреса, бо, за словами Ясі, зафіксувати його праскою «практично нереально» через розміри.

«Насправді це дуже кропіткий та ювелірний процес, бо багато обрізків мають надтонкі деталі та елементи. Багато деталей просто банально перекручуються і треба пінцетом їх викладати та закріпляти спеціальною плівкою. Я власноруч це друкую, бо зараз для мене мануальна робота — це найкраща терапія. Мені особисто дуже подобається рандомність цього процесу, як деталі самі вказують мені, де їм краще осісти на світшоті. Мені інколи здається, що всю цю ідею я запустила виключно для свого задоволення, наскільки я кайфую від роботи».

Як віддати світшот на кастомізацію

Ініціатива працює з 6 до 12 листопада.

RCR KHOMENKO приймають для принтування світшоти, реглани чи худі без кишень. Їх можна відправити поштою чи принести у студію бренду. Щоб отримати детальну інформацію потрібно написати в дірект.

Послуга із принтування світшота, реглана чи худі коштує 80 доларів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений RCR KHOMENKO 🇺🇦 (@rcr_khomenko)

Українська дизайнерка Яся Хоменко (наше інтерв’ю з нею читайте тут) запустила бренд RCR KHOMENKO 2011 року. Провідними мотивами бренду Ясі стали апсайклінг та усвідомлена мода, а також гендерно-нейтральний одяг.  

2019 року дизайнерка представила другий бренд — ХОМЕНКО. Про його дебютну колекцію ми розповіли тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis