Кендрік Ламар під час виступу на Glastonbury закликав поважати права жінок

Кендрік Ламар став хедлайнером останнього дня британського фестивалю Glastonbury 26 червня. У фіналі свого виступу репер відреагував на недавнє рішення Верховного суду США про відміну конституційного права жінок на аборти 

Ламар виконав більше 20 треків, включно з синглами з нового травневого альбому Mr. Morale & The Big Steppers. Образ репера складався з білої сорочки та інкрустованого діамантами тернового вінка Tiffany & Co.

Виступ він завершив треком Savior, під час виконання якого по обличчю та сорочці Кендріка текла кров. В кінці репер в оточенні танцівників балету акапельно заспівав рядки: Godspeed for women’s rights. They judge you, they judge Christ («Благослови права жінок. Вони засуджують вас, вони засуджують Христа»). 

24 червня Верховний суд США відмінив рішення 1973 року у справі Ро проти Вейда, згідно з яким жінкам надавалось конституційне право на аборт до 24-28 тижня вагітності. Тепер кожен штат може окремо ухвалювати рішення про заборону абортів.

Суд переглянув ставлення до рішення 1973 року після поданого на розгляд закону від штату Міссісіпі, який забороняє жінкам переривати вагітність після 15 тижня. Шість з дев’яти представників Верховного суду підтримали відміну рішення у справі Ро проти Вейда.

За даними Reuters, тепер заборонити аборти можуть приблизно у 26 штатах. У виданні уточнили, що 13 штатів вже мали так звані «закони про заборону абортів», але вступити в дію вони могли тільки після скасування рішення 1973 року.

Президент США Джо Байден назвав скасування конституційного права на аборт «трагічною помилкою Верховного суду». Президент заявив, що разом з командою захищатиме вільний доступ жінок до контрацептивів, включно з таблетками для контрацепції та препаратами для медикаментозного аборту, схваленими Управлінням з контролю за продуктами і ліками США, а також «боротиметься з обмеженнями щодо поїздок жінок до інших штатів для проведення аборту».

За данними більшості опитувань, близько 70% громадян США виступають за збереження права на аборт.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis