Українські митці створили відеопроєкт WAR з фотографіями постраждалих від війни міст України

Фотограф-документаліст Олександр Глядєлов, куратор візуальних проєктів Олег Соснов та композитор Антон Байбаков створили відео-есе WAR, що складається з кадрів українських міст, постраждалих внаслідок повномасштабної війни росії проти України. Всі фотографії Олександр зробив з початку вторгнення 24 лютого до 31 травня 

На чорно-білих знімках зафіксовані наслідки обстрілів російськими військами Києва, Ірпеня, Бучі, Бородянки, Мощуна, Чернігова, Запоріжжя, Харкова, Чугуєва, Малої Рогані та Краматорська, а також процес евакуації цивільного населення, поховання померлих та побут жителів постраждалих міст, які залишились там.

В коментарі DTF Magazine Олег Соснов розповів, що ініціатива проєкту належить йому, а з Олександром Глядєловим та композитором WAR Антоном Байбаковим вони співпрацюють вже не вперше. З Олександром вони організували три фотовиставки, які пройшли у 2019-2021 роках, а з Байбаковим працювали над музикою до кіноконцерту «Французький авангард» 2020 року.

«Ідея відеоесе WAR полягає в тому, щоб зафіксувати мистецькими засобами ту реальність, яку ми зараз переживаємо. Відійти від суто документального стилю та дати можливість митцям, Олександру та Антону, відтворити реальність війни мистецькими засобами, щоб глядачі в Україні та за її межами могли глибше її відчути та осмислити, — пояснив Олег. — Звісно, наразі нам всім вистачає інформації про війну в усіх можливих проявах, але саме мистецтво має властивість найглибше впливати на людину та змушувати її поступово осягнуте те, що осягати дуже боляче».

Олександр Глядєлов знімає вже близько 30 років та висвітлює військові конфлікти у різних місцях: Чечні, Молдові та Нагірному Карабасі. З 2014 року фотограф документував в Україні події Революції Гідності, а також війну на сході країни, зокрема прифронтове життя на Донбасі. У 2014 році разом з фотографом Максом Левіним Олександр виходив з оточеного міста Іловайська. 

За словами Олега Соснова, саме завдяки великому досвіду «кадри Олександра Глядєлова мають таку глибину та виразність».

«Його військові фото завжди вирізняються бездоганною композицією, драматизмом та невимовною напругою. Антону ж вдалося посилити ці аспекти за допомогою своєї музики, щоб занурити глядача у стан відчуття атмосфери війни та її наслідків».

З 1 червня у київській галереї The Naked Room працює змінна експозиція «Мистецтво воєнного стану. Архів». На ній представлені роботи українських митців, створені після початку повномасштабної війни в Україні.

Докладніше про виставку ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis