«Діти та війна»: Syndicate створив колекцію футболок з дитячими малюнками

Бренд Syndicate в колаборації з медіа «Наш Київ» та благодійним фондом Pan Fund випустив благодійну колекцію футболок з малюнками, присвяченими Україні. Їх авторами стали українські діти, а весь прибуток з продажу команда перерахує до фонду «Таблеточки»

Syndicate створили принти на основі п’яти дитячих малюнків, зібраних командою для проєкту «Діти та війна». Ось історії їх створення:

Михайло, 11 років

«Михайло зізнається, що під час повномасштабної війни йому найбільше не вистачає спілкування із друзями, адже всі тепер перебувають у різних країнах. Утім, хлопець вірить у щасливе майбутнє України, тож намалював соняшник як символ нашої держави». 

Ніка, 7 років

Через війну дівчинка вимушено покинула Україну та виїхала з батьками за кордон. На малюнку вона зобразила свою улюблену іграшку — песика Плуто, яку вона встигла забрати з собою.

«Ніка вважає Плуто справжнім героєм, адже він здолав разом з родиною такий великий шлях». 

Євген, 3 роки

З початку повномасштабної війни в Україні трирічний Євген разом із родиною залишається в Києві. За словами батьків, зняти стрес від повітряних тривог та гучних звуків хлопчику допомагають читання книжок, перегляд мультиків, прослуховування музики та малювання. В один з таких разів Євген і намалював «голуба миру».

Маргарита, 8 років 

Малюнок дівчина створила на одному з уроків у нідерландській школі, яку вона відвідує після переїзду до Нідерландів через війну.

«Вчителька-українка дала дітям завдання намалювати Україну, зобразивши те, що вони відчувають. Тож Маргарита намалювала символи своєї держави і велику планету із Україною посередині. Кордони дещо відрізняються від реальних, але ж і сама Україна тепер болить усьому світові. Та Маргарита вірить: на її Батьківщині знову буде мир, усі люди повернуться додому і весь світ допомагатиме відбудовувати Україну, аби потім завітати сюди і дізнатися більше про українців». 

Ілля, 10 років 

На малюнку 10-річного Іллі зображені чотири долоні членів його родини: тата Йосипа, мами Наталі, старшого брата Олега та власна. Свою роботу хлопець доповнив написом «Україна єдина», бо «він вірить у перемогу України».

Купити футболки з колаборації можна на сайті Syndicate чи видання «Наш Київ».

«Уже четвертий місяць українські діти не на словах знають, що таке війна. Це сум за рідним домом і друзями, коли зненацька довелося покидати все і виїжджати у безпечне місце. Це колискові під гул сирен або малюнки на стінах укриття. Це біль і глибокі травми, які жорстока реальність залишає на все життя, — пояснює ідею проєкту команда. — Водночас саме діти найтонше відчувають війну. Вони можуть не казати вголос про свої відчуття та переживання, але все можна побачити у створених ними зображеннях: літаків та рідного дому, улюбленого песика і військових, а ще — багато любові та віри в Україну». 

В травні Syndicate випустив колаборацію з українським художником Вовою Воротньовим. Це серія футболок з принтами на тему війни.

 Докладніше про неї ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis