Українця засудили на 5 років за Тікток про переміщення українських військових

7 липня Самбірський міськрайонний суд Львівської області виніс вирок українцеві, який запостив у своєму Тікток-профілі відео пересування українських військових по дорозі Бісковичі-Самбір, пише «Судовий репортер». Його визнали винним «у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення Збройних сил України в умовах воєнного стану» та призначили покарання у пʼять років позбавлення волі

19 квітня 2022 року о 12:30 обвинувачений запостив у Тіктоці ролик, у якому видно, як дорогою Бісковичі-Самбір у селі Рудня пересуваються українська військова техніка та військові.

Згідно з судовими документами, інформація про переміщення знятого чоловіком військового підрозділу була секретною та не розміщувалася у відкритому доступі Міністерством оборони України чи Генеральним штабом Збройних Сил України. Внаслідок публікації відео можливість ідентифікувати місцевість та кількість техніки й особового складу «отримали невстановлене коло осіб».

Знятий ролик чоловік доповнив зображенням державного прапора України та написом білими літерами «САМБИР».

На суді він визнав провину. Суддя урахував це, а також те, що обвинувачений не має судимостей та «позитивно характеризується за місцем проживання», й звільнив його від відбуття покарання з іспитовим строком два роки.

Чоловіка визнали винним за порушення другої частини статті 114-2 Кримінального кодексу України.

Війна в Україні як масштабне реаліті-шоу: чим це нам загрожує

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis