Екоактивісти перервали етап велогонки «Тур де Франс». Вони приклеїли себе до асфальту

10 етап багатоденної велогонки «Тур де Франс», який відбувався 12 липня, призупинили за 36 кілометрів до фінішу через мирний протест групи екоактивістів. Девʼять людей приклеїли себе до асфальту на трасі та прикувалися наручниками одне до одного, щоб привернути увагу до змін клімату, пише L’Equipе. Також протестувальники використали червоні димові шашки

Протест влаштували представники французького руху «Dernière Rénovation», що виступає за зміни у сфері енергетики та скорочення шкідливих викидів. Учасники акції одягнули футболки з написом «У нас лишилося 989 днів (саме стільки часу, на думку руху, лишилося у Франції, щоб скоротити кількість викидів вуглекислого газу у повітря та зупинити зміни клімату)». 

«Чому ми заблокували “Тур де Франс”? Тому, що попри всі заяви президента та уряду Франції про “радикальні” кроки протидії змінам клімату, нічого не відбувається. Це злочин, і це має змінитися!», — написали активісти.

Усіх протестувальників заарештувала місцева поліція. Пауза у перегонах тривала 15 хвилин.

З 1 квітня це восьмий протест «Dernière Rénovation», під час якого вони перекривають важливі траси. Наприклад, вони двічі блокували паризьку кільцеву дорогу.

3 червня 2022 року одна з активісток руху привʼязала себе до сітки на одному з кортів тенісного турніру «Ролан Гаррос» під час півфіналу турніру між Каспером Руудом та Маріном Чілічем. На її футболці був напис «У нас залишилося 1028 днів». Вона пробула на корті 15 хвилин, після чого її заарештували на 40 годин.

«Це був акт відчаю. Я хотіла відкрити глядачам очі на реальність того, що ми всі помремо, якщо нічого не зробимо щодо кліматичної кризи. За 10 років тенісу не буде», — пояснила дівчина свій вчинок.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis