Лейбл Standard Deviation влаштує аудіовізуальне шоу на Кирилівській, 41

7 квітня Standard Deviation організує аудіовізуальне шоу за участі представників лейблу. Перформанси відбудуться у Concert Hall на Кирилівській, 41, а у програмі заявлені три проєкти, два з яких раніше вже презентували на міжнародній арені. DTF Magazine розповідає про роботи докладніше 

У Standard Deviation пояснили, що всі представлені на івенті роботи — це особисті рефлексії артистів на тему війни в Україні.

«Вони показують, як емоційні переживання можуть бути передані та поглиблені через мультисенсорні засоби художнього вираження. Це — маніфестація надії та прагнення до зцілення крізь різні культури та медіуми».

Аудіовізуальна робота «Рибачка»

«Рибачка» — це поєднання візуального бачення українки сирійського походження та художниці Diana Azzuz з музикою україно-іранської артистки Nazanin Noori під кураторством редакторки Borshch magazine Мар’яни Березовської.

Назву для проєкту запозичили з однойменного вірша поетеси Ліни Костенко, в якому вона «яскраво змальовує стан постійної невизначеності між страхом і надією» — відчуття, які постійно переживають люди в умовах війни. Мета «Рибачки» — об’єднати митців із різних країн, щоб разом з ними «деконструювати біль, підвищити обізнаність про менш очевидні наслідки війни та насильницьких конфліктів, а також шукати шляхи зцілення за допомогою мистецтва».

У січні «Рибачку» вперше представили на берлінському CTM Festival, а згодом — в Інституті сучасного мистецтва Лондона (ICA), паризькому центрі мистецтв La Gaite Lyrique та театрі Kampnagel в Гамбурзі.

Робота з другого сезону аудіовізуального проєкту «Рідне»

Саундартист і учасник формації Pep Gaffe xtclvr під час перформансу представить один з епізодів проєкту «Рідне» — серії аудіовізуальних робіт, присвячених українським містам.

У «Рідне» відео, зняті від першої особи у різних містах України, поєднуються з музикою українських електронних артистів. Анонсуючи проєкт в Standard Deviation пояснювали, що останні «тісно пов’язані з відповідним місцем, незалежно від того, чи це їх рідне місто, особисте місце розради чи місце, яке символізує їхній власний досвід війни».

У своєму відео xtclvr зібрав кадри з рідної Бучі, в яких він «згадує своє дитинство в місті, яке тепер стало символом безглуздих російських звірств», та Києва.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Standard Deviation (@_standard_deviation)

Відеоробота undo despot

Електронна музикантка undo despot представить «кінематографічну роботу», яка стане «її власноювізуальною інтерпретацією заходу сонця, що повільно згасає».

Квитки на івент можна буде придбати на вході, ціна — 400 грн. Початок запланований на 17:00.

У січні 2023 року Standard Deviation представили перший сезон проєкту «Рідне» в межах спеціальної програми лейблу спільно з Remote Control на щорічному берлінському фестивалі CTM Festival.

Описуючи проєкт, Standard Deviation говорили, що за допомогою аудіовізуального контенту команда хотіла «перенести глядачів прямо в Україну, де люди продовжують протистояти повномасштабній війні росії».

В перших п’яти епізодах діджей tofudj озвучував відео з Києва, в якому показували життя міста в умовах постійних відключень світла через російські обстріли. А мультидисциплінарна артистка Diana Azzuz доповнила музикою відеоряд, знятий на кордоні України з Польщею — так вона  «повертається до досвіду власної втечі» після початку повномасштабної війни. Участь у перформансі також взяли харківський митець Panghoud, миколаївський музикант bsw, а також undo despot з Одеси, які показали життя своїх рідних міст в умовах війни та наслідки російської агресії.

Другий сезон «Рідне» представили у жовтні 2023 року, також спільно з Remote Control на дводенному спеціальному івенті CTM Festival в Лондоні. У другому сезоні Ridne висвітлюються чотири українських міста та села, які постраждали внаслідок дій російських військових: Буча, Херсон, Запоріжжя та село Прудянка в Харківській області.


Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis