Лейбли хочуть заборонити артистам перезапис альбомів

Через успіх серії перезаписаних альбомів Тейлор Свіфт лейбли Universal Music Group, Sony Music Entertainment та Warner Music Group хочуть заборонити своїм артистам робити так само, пише Billboard. За інформацією видання, компанії уже пропонують деяким музикантам контракти з забороною перезаписувати релізи раніше ніж через 10, 15 або 30 років після завершення співпраці

«Коли я побачив нові правила, одразу ж спробував відмовитися від них. Тому що вони дивні. Навіщо артистам погоджуватися на додаткові обмеження, якщо вони вже погодили з цим лейблом ряд заборон», — розповів Billboard адвокат Джош Карп, який довгий час працює з UMG.

Billboard пояснює, що раніше музикантам дозволяли перезаписувати альбом після 5-7 років з дати його релізу, або через два роки після завершення контракту з лейблом.

«Нещодавно я уклав угоду з дуже великим інді-лейблом, що зажадав 30-річне обмеження на перезапис релізів. Це, очевидно, набагато довше, ніж я звик бачити. Я думаю, що великі лейбли також намагаються розширити обмеження на повторний запис, але йдуть зваженішим шляхом, позаяк такі екстремальні зміни не зійдуть їм з рук так просто», — вважає Гандхар Савур, юрист Cigarettes After Sex та Built to Spill.

Чому Тейлор Свіфт перезаписує альбоми

Про плани перезаписати перші шість лонгплеїв, виданих на американському лейблі Big Machine, Свіфт оголосила у 2019 році. Протягом 2006-2017 Свіфт випустила там лонгплеї Taylor Swift (2006), Fearless (2008), Speak Now (2010), Red (2012), 1989 (2014) та Reputation (2017). Згідно з контрактом їхні мастер-записи належали Big Machine, але співачка мала право на реліз матеріалу деінде завдяки тому, що була основною авторкою усіх треків, випущених нею на лейблі.

У червні 2019 року Big Machine придбав лейбл Ithaca Holdings, і таким чином усі права на пісні Свіфт перейшли менеджеру компанії Скутеру Брауну. Співачка стверджувала, що дізналася про це лише після продажу й звинуватила Брауна у «безперервному, маніпулятивному булінгу».

Співачка якийсь час намагалася викупити права на майстер-записи у Big Machine, але лейбл запропонував невигідні умови. За словами Свіфт, компанія забороняла їй використовувати її музику на церемонії нагородження American Music Awards 2019 та для документального фільму «Міс Американа» (2020). Також у 2020 Big Machine випустив без її згоди запис Swift Live from Clear Channel Stripped 2008.

У жовтні 2020 року Браун за 405 мільйонів доларів продав мастер-записи альбомів Свіфт інвестиційній компанії холдингу Disney — Shamrock Holdings, за умови, що він продовжить заробляти на них.

У квітні 2021 року артистка випустила перезаписану версію альбому Fearless під назвою Fearless (Taylor’s Version). У листопаді  того ж року Свіфт представила Red (Taylor’s Version), в липні 2023-го вийшла платівка Speak Now (Taylor’s Version), доповнена шістьма не виданими раніше треками. 27 жовтня 2023 Свіфт представила перезапис лонгплею 1989 (Taylor’s Version).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis